סמוטריץ’: “נגד לגליזציה, אין דבר כזה סמים קלים”

8 ימים לבחירות: יו"ר מפלגת "הציונות הדתית" בצלאל סמוטריץ' מבהיר בריאיון לרדיו "גלי ישראל" כי הוא מתנגד ללגליזציה. "חלק מהמדינות שאישרו לגליזציה מצטערות על כך," אמר, אך לא פירט אילו

ראש מפלגת “הציונות הדתית” חוזר היום על דברים שכבר אמר לא פעם גם לפני מערכות בחירות קודמות, ומבהיר כי הוא מתנגד בתוקף להסדרת שוק קנאביס חוקי למבוגרים בישראל (“לגליזציה”).

“אין דבר כזה סמים קלים,” אמר סמוטריץ’. “לגליזציה זו מילה מכובסת להצפת הרחובות בסמים, 15% מהבני הנוער יפתחו התמכרות ויתדרדרו לסמים”. את הדברים אמר בריאיון לתכנית החדשה של שי גולדן וכנרת בראשי ברדיו “גלי ישראל”.

המראיינים השיבו לו כי הרחובות כבר מוצפים, כי עבריינים הם הנהנים מהשוק הלא חוקי וכי מעל 15 מדינות בארה”ב כבר אישרו לגליזציה, אך סמוטריץ’ השיב בתגובה כי “מוקדם לעמוד על המשמעויות, אני מכיר מחקרים על מדינות שמצטערות על זה ויש שם תוצאות קשות”.

בצלאל סמוטריץ' (צילום: דוברות הכנסת)
בצלאל סמוטריץ’ (צילום: דוברות הכנסת)

יש לציין כי סמוטריץ’ הבהיר כי הוא כן תומך בקנאביס חוקי לשימוש רפואי, כולל הרחבת השימוש הרפואי והקלה על המטופלים. “המחירים עדיין גבוהים,” ציין.

דבריו של סמוטריץ’ זהים לדברים שאמר בסוף השבוע גם חברו לשעבר למפלגה, מועמד “ימינה” ח”כ מתן כהנא, שטען שהלגליזציה בקנדה גרמה לבעיות קשות.

גם כהנא וגם סמוטריץ’ כעת, לא מפרטים אילו בעיות נגרמו במדינות ובאילו מהמדינות. סמוטריץ’ לא השיב לפניית מגזין קנאביס בעקבות הדברים.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר