טוען...

סם חדש: להשתכר בלי ‘הנג-אובר’

מדענים פיתחו סם חדש אשר מחקה את כל ההשפעות החיוביות של השכרות, ללא כל הסיכונים הבריאותיים, ההתמכרות ובעיקר – החמרמורת.

פרופ’ דייוויד נאט מפתח סם חדש שיהווה “תחליף אלכוהול” ויכול להוביל להשתכרות, מבלי לסבול מחמרמורת (הנג-אובר). “זה יוביל למהפכה רצינית בתחום הבריאות,” הוא טוען.

הסם משפיע על המוח ומעניק למשתמש תחושת ערפול של הנאה בדומה להשפעות של שתייה, אך מבלי לגרום לכאבי הראש הנלויים בבוקר למחרת.

יתרה מזאת – נטילת נוגדן פשוט יכולה לחסום את ההשפעות באופן מיידי ולאפשר חזרה להרגשה נורמלית לחלוטין בתוך דקות ספורות ללא כל תחושת טשטוש.

“זה נשמע כמו מדע בדיוני, אבל שאיפות אלה בהחלט נמצאות בהישג היד של מדע המוח המודרני,” כתב נאט במאמר ב’גארדיאן’.

דייויד נאט
דייויד נאט

הפרופסור, שפוטר מתפקידו כיועץ הסמים הראשי לממשלה בשנת 2009 בגלל שאמר שקנאביס, אקסטזי ו-LSD הם פחות מזיקים מאלכוהול וסיגריות, טוען שהסם החדש יעשה לאלכוהול מה שהסיגריה האלקטרונית עשתה לעישון.

הסם המהפכני שלו יכול להיות בשוק תוך שנתיים – אם רק מישהו יממן את המחקר שלו.

הוא קרא לממשלת אנגליה לתת “המלצה מפורשת” לתמיכה בפיתוח הסם החדש כדי לעודד השקעות, ואמר שהחדשנות שלו יכולה להציל את המיליונים של שירותי הבריאות, בזמן שהממשלה משלמת כיום 3.5 מיליארד ליש”ט בשנה על טיפול במחלות הקשורות לאלכוהול.

פרופסור נאט, שטען פעם שנטילת אקסטזי לא מסוכנת יותר מרכיבה על סוס, יחד עם צוותו באימפריאל קולג’ בלונדון, מחפשים כעת מימון לפיתוח הסם החדש – באופן לא מפתיע, אף אחד בתעשיית המשקאות איננו להוט לממן את פיתוח הסם החדש.

“אני חושב שזו תהיה מהפכה רצינית בתחום הבריאות… בדיוק כמו שהסיגריות האלקטרוניות הולכות לחולל מהפכה בעישון טבק,” אמר פרופ’ נאט בראיון. “אני חושב שזה מוזר שלא דיברנו על זה בעבר, מפני שזו מטרה חשובה לשיפור הבריאות.”

הפרופסור אמר שהסם יינטל בצורת מגוון רחב של קוקטיילים, והוסיף שהוא ניסה אותה בעצמו. “עשיתי ניסויי אבטיפוס על עצמי לפני שנים רבות, בהם השתכרתי ולאחר מכן ההשפעה נעלמה בעזרת הנוגדן”, הוא אמר.

“זה מה שבאמת נתן לנו את הרעיון. אין ספק שניתן לייצר מגוון תופעות דומות לאלה של האלכוהול על ידי מניפולציה של המוח.”

ראו גם: דייויד נאט: “אקסטזי, קנאביס ו-LSD צריכים להיות חוקיים, לפחות למטרות מחקר”
ראו גם: דייויד נאט: סמים נלקחים למטרות הנאה – תבינו את זה ונוכל להתחיל להתקדם
ראו גם: מחקרים מוכיחים: יותר מריחואנה – פחות אלכוהול ותאונות דרכים

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר