סלובקיה: זרעי מריחואנה יוסרו מפקודת הסמים

החל מחודש מרץ 2014 זרעי קנאביס לא ייחשבו עוד כסם מסוכן בסלובקיה.

שרת הבריאות של סלובקיה, זוזאנה זבולנסקה, הגישה בשבוע שעבר את הצעת החוק החדשה לפיה יוסרו זרעי הקנאביס מפקודת הסמים המסוכנים.

זוזאנה זבולנסקה, שרת הבריאות של סלובקיה
זוזאנה זבולנסקה, שרת הבריאות של סלובקיה

על אף שטרם אושר באופן סופי, החוק צפוי לעבור ברוב מוחץ בפרלמנט הסלובקי, זאת מאחר ומפלגת השמאל “סמר”, בה חברים שרת הבריאות וראש ממשלת סלובקיה רוברט פיצו, היא גם החברה הבכירה בקואליציה.

על פי החוק החדש זרעי מריחואנה יוסרו מפקודת הסמים המסוכנים כאמור, זאת מאחר והם אינם מכילים כל רכיבים פסיכואקטיביים (THC). עם זאת, החוק יחול רק על הזרעים ולא על שאר חלקי הצמח.

ראש הממשלה רוברט פיצו התייחס בשנה שעברה לחוקי הסמים בסלובקיה והודיע כי הוא תומך בהפסקת הפללת צרכני הקנאביס.

“יש לנו בסלובקיה גישה קצת מוזרה לעניינים פוליטיים,” כתב פיצו בבלוג האישי שלו. “כאשר צפה בעיה כלשהי, אנו מיד הופכים אותה לעבירה פלילית וחושבים שהפחד מעונשים ימנע את המעשים אותם אנו רוצים למגר. אך בפועל הפתרון נמצא במקום אחר לחלוטין. אני חושש שהפללה הוכיחה את עצמה כבלתי יעילה למיגור תופעת השימוש במריחואנה”.

חוקי הסמים בסלובקיה היום קובעים כי החזקה לשימוש עצמי של כל סם, כולל מריחואנה, עלולים לגרור עונשי מאסר של 3 עד 5 שנים בכלא.

בסלובקיה, כך על פי הנתונים הרשמיים, רק 3.6% אחוזים מהאוכלוסיה צורכים קנאביס, זאת בניגוד לממוצע האירופי העומד על כ-10%.

על פי פקודת הסמים בישראל זרעי קנאביס עדיין נחשבים כסמים מסוכנים, על אף שאינם מכילים כל חומר פסיכואקטיבי ומהווים מזון בריאות אולטימטיבי.

ראו: איך לקנות זרעי מריחואנה באינטרנט?

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר