סיכום שנה: 20 הכתבות הנקראות ביותר של 2013

כתבה ראשונה בסדרת כתבות סיכום שנת 2013: 20 הכתבות הנקראות ביותר שפורסמו במגזין השנה.

שנת 2013 היתה השנה בה התקדם המאבק ללגליזציה באופן משמעותי ביותר. היסטוריה נרשמה כאשר בארה”ב אושרו חוקי לגליזציה של קנאביס לשימוש עצמי בוושינגטון וקולורדו ובאורוגוואי הממשלה אישרה מכירת קנאביס לתושבים בעלות של 1$ דולר לגרם בלבד.

עם זאת, אירועים חשובים אלו, אשר בהחלט מהווים ציון דרך חשוב ביותר במאבק ללגליזציה, הם לאו דווקא אלו הנקראים ביותר באתר. אליהם נגיע בסיכום האירועים הבולטים של שנת 2013 שנפרסם בקרוב.

20 הכתבות הנקראות ביותר לפניכם:

20. לראשונה: הרשות למלחמה בסמים בעד לגליזציה

בכתבה ששודרה ב’מגזין’ של ערוץ 10 עם אושרת קוטלר נשמעו לראשונה עדויות של נציגי הרשות למלחמה בסמים – בעבר ובהווה – אשר תומכים בהפסקת הפללת צרכני הקנאביס ומדברים על היתרונות שבלגליזציה.
לכתבה המלאה

19. קרוקודיל: הסם המסוכן בעולם הגיע לראשונה לארה”ב

‘קרוקודיל’, הסם הנחשב למסוכן בעולם אשר התפתח ברוסיה בעקבות המחזור בהרואין, הגיע לראשונה לארה”ב והבהיל את הרשויות במדינה.
לכתבה המלאה

גם זה בטח יעניין אותך

18. זן LSD – הגראס שייקח אתכם לטיול ארוך…

לא LSD באמת, רק זן הקנאביס המכונה כך, אבל גם הוא העיף את הראש לאלפי קוראים שגם גידלו אותו אחר כך בעצמם ודיווחו לנו על ממצאים חיוביים ביותר…
לכתבה המלאה

17. המפכ”ל: “לא מעניין אותי מי שמגלגל ג’וינט במרפסת”

הצהרה יוצאת דופן של מפכ”ל המשטרה רב-ניצב יוחנן דנינו שאמר: “לא מעניין אותי מי שמגלגל ג’וינט במרפסת”.
לכתבה המלאה

16. “שאיפות גדולות” – תכנית קנאביס עם אברי גלעד

פרסום ראשון במגזין על תכנית הקנאביס הייחודית של אברי גלעד, אשר השבוע שודר כבר הפרק הרביעי בסדרה.
לכתבה המלאה

15. דן שילון מארח: חבורה של פחדנים

בתכנית “המעגל” עם דן שילון אשר שודרה בחודש אוקטובר נשברו שיאים חדשים של צביעות, לאחר שחברי הפאנל נשאלו האם עישנו מריחואנה והאם הם תומכים בלגליזציה. וגם – נקודת אור אחת בשם עמיר בניון.
לכתבה המלאה

14. תומר שרון: “גם אני עישנתי ג’וינט עם יאיר לפיד”

השחקן תומר שרון הצטרף לעדותה של סופיה טרוטוש ארגמן, שטענה שעישנה קנאביס עם יאיר לפיד על אף שהוא טוען שמעולם לא ניסה, וסיפר: “גם אני עישנתי ג’וינט עם יאיר לפיד”.
לכתבה המלאה

13. למען הלגליזציה: הפיל ראש חום והעלה ליוטיוב

אבי עזרי, 21, החליט שנמאס לו לשבת ולהתלונן בפייסבוק על היובש בשוק החשיש ושאר הצרות שנוחתות על ראשינו בתקופה האחרונה, אז הוא קם ועשה מעשה. הוא צילם את עצמו מפיל ראש חום למען הלגליזציה והצליח להצחיק אלפי גולשים.
לסיפור המלא

12. איך לגלגל ג’וינט – מדריך גלגול למתחילים

גלגול ג’וינט הוא אחת המלאכות מהן חוששים יותר מכל צרכני הקנאביס המתחילים, אבל בשלב כזה או אחר נצטרך לדעת כיצד עושים זאת נכון. לפניכם מדריך בסיסי המפרט את כל השלבים בדרך לג’וינט המושלם.
לכתבה המלאה

11. 6 טיפים לנאשמים בהחזקת מריחואנה ברכב

נתפסת כשברכבך שקית קטנה עם שני פרחים? שוטרים ביצעו חיפוש ברכב ומצאו בוף חשיש קטן? הואשמת בנהיגה תחת השפעת מריחואנה? לפניכם 6 טיפים שכדאי לזכור למקרה שתואשמו בשימוש ו/או החזקת קנאביס.
לכתבה המלאה

10. פעילים אוגרים זרעי מריחואנה לשתילה

גינון גרילה: פעילי לגליזציה בישראל עסוקים בימים אלו באגירת זרעי קנאביס במטרה לפשוט על רחובות תל אביב באביב ולשתול גראס בשטחים ציבוריים. שני פעילים הקדימו את המאוחר ויצאו למבצע שתילה ספונטני בכיכר רבין.
לכתבה המלאה

9. חשיפה: מי באמת מקבל קנאביס רפואי בישראל?

מגזין קנאביס חושף לראשונה את מסמך ההתוויות המלא של משרד הבריאות ובו פירוט מלא של המחלות בגינן מקבלים היום הישראלים קנאביס רפואי. למרבה ההפתעה, ברשימה נמצאו מחלות רבות שכלל אינן מופיעות ברשימת ההתוויות כגון מחלות עור, סוכרת, כאבי ראש, מיגרנות, זיהומים, ALS, אלצהיימר, התמכרות, אנורקסיה, דיכאון, פוסט-טראומה, אסטמה, דלקת-פרקים, סכיזופרניה, פיברומיאלגיה ועוד.
לכתבה המלאה

8. הקוברה השחורה – הסם הגרוע בעולם

לירן שלו מעולם לא עישן ג’וינט ולא לקח שאיפה מסיגריה אבל מאז שהוא גילה את “הקוברה השחורה” נקודת המבט שלו השתנתה לגמרי בכל מה שקשור למלחמה בסמים בכלל ולמדיניות ההפללה בפרט…
סיפור עם מוסר השכל מעניין!
לסיפור המלא

7. 17 החומרים היקרים ביותר בעולם

החומרים היקרים ביותר בעולם הם כמובן אותן אבנים נדירות וחומרים המופקים על ידי ריאקציות כימיות טבעיות או מלאכותיות, אך עם זאת, רבים מן הסמים הנפוצים בשימוש היום נכנסים גם הם לרשימה, זאת כמובן עקב האיסור החוקי על סחר ושימוש בהם.
לכתבה המלאה

6. הצעת חוק חדשה: קנאביס באישור רופא משפחה

באמצע חודש אוקטובר הגיש ח”כ משה פייגלין הצעת חוק חדשה על פיה יותר לכל רופא מומחה לאשר שימוש בקנאביס בדומה לתרופות מרשם אחרות. ההצעה היתה צפויה להתקבל בוועדת השרים ורק לחץ מאסיבי של שרת הבריאות יעל גרמן עצר את היוזמה. ההצעה נדחתה שוב ושוב עד שמשרד הבריאות הגיש ‘הצעת מחליטים‘ משלו, אותה אישרה הממשלה, ועל פיה יועבר תחום הקנאביס הרפואי לחברת “שראל”. הצעת החוק של פייגלין עוד עתידה לעלות במהלך השבועות הקרובים לדיון בוועדת הכלכלה, כפי שהוחלט בדיון בכנסת.

5. הצעת חוק: קנאביס כחומר בעל תועלת רפואית

ביום א’ (16.6) התכנסה וועדת השרים של הכנסת בכדי לדון בהצעת החוק החדשה של ח”כ תמר זנדברג שקראה לשנות את פקודת הסמים המסוכנים בסעיף קטן, כך שקנאביס יוגדר כחומר בעל תועלת רפואית – זאת במטרה להקל על משרד הבריאות לאפשר חלוקת קנאביס רפואי על ידי רופאים מומחים.
הצעת החוק נדחתה כעבור מספר ימים בוועדת השרים ברוב של 10 מול 3. השרים שהצביעו נגד: ציפי לבני, יאיר לפיד, יעל גרמן, שי פירון, יאיר שמיר, גדעון סער, גלעד ארדן, לימור לבנת, יצחק אהרונוביץ’, יובל שטייניץ וסופה לנדבר.

4. זני הקנאביס החזקים ביותר בעולם

רשימת עשרת זני המריחואנה החזקים ביותר בעולם שלפניכם נאספה תוך שקלול נתונים מבלוגים ואתרים מובילים בעולם בתחום הקנאביס: High Times, Original-Ssc, Leafly, Cannabis Culture, Kind Reviews.
לכתבה המלאה

3. האמת על סמי פיצוציות – מהאיש שהמציא אותם

ג’ון האפמן, האיש מאחורי תחליפי הסמים הסינטטיים המציפים את השווקים בכל רחבי העולם, חושב שאנחנו צריכים לעשות לגליזציה של קנאביס כדי להילחם בהתפשטות המצאתו ששוטפת את העולם.
לכתבה המלאה

2. פיית הגראס

בחודש נובמבר, ובעקבות הדיווח כאן במגזין על פיית הגראס מברוקלין, החלה פיית הגראס הישראלית להסתובב בתל אביב, בת ים וירושלים ולחלק פרחי קנאביס וזרעי קנאביס על שלטים ברחובות הערים. מבצע החלוקה היה בחלקו כהכנה לקראת הפגנת הענק בכיכר רבין שנערכה ב-21.12.
הפייה בתל אביב – שד’ רוטשילד
הפייה בתל אביב – רח’ דיזנגוף
הפייה בירושלים
שוב בתל אביב
הפייה בבת-ים
ראיון עם הפייה

1. בוף נייס גאי – חשיש מזויף

בחודש אפריל החלו להגיע דיווחים על חשיש מזוייף שמציף את ישראל ומיוצר כפי הנראה מרכיבי הנייס-גאי הסינטטי. בעקבות הכתבה, אשר נפוצה לכל עבר ואותה קראו קרוב ל-35 אלף אנשים, נעלם החשיש המזוייף אל המקום ממנו בא…
לכתבה המלאה

ראו גם: סיכום שנה: מחקרי הקנאביס של 2013
ראו גם: סיכום שנה בקולנוע: 10 סרטי הסטלנים של 2013

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר