טוען...

סיכום עשור בניו יורק: מיליון שעות שיטור ו-440 אלף מעצרים על שימוש עצמי במריחואנה

משטרת ניו יורק (NYPD) בזבזה מעל מיליון שעות שיטור שהושקעו בכ-440 אלף מעצרים בגין החזקת מריחואנה לשימוש עצמי בשנים שבין 2002 ל-2012.

דוח חדש שפורסם הבוקר על ידי “איגוד מדיניות הסמים” האמריקני ומסכם נתונים של עשר השנים האחרונות, מציג עלייה מתמדת בכמות המעצרים המתבצעים בכל שנה בעיר ניו יורק בגין החזקת מריחואנה לשימוש עצמי. בנוסף נמצא כי במהלך העשור האחרון בוזבזו מעל למיליון שעות שיטור ובוצעו קרוב ל-440 אלף מעצרים בגין החזקת מריחואנה לשימוש עצמי בלבד.

“איננו יכולים להרשות לעצמנו להמשיך ולעצור אלפי צעירים בכל שנה בגלל עבירות מינוריות כמו החזקת מריחואנה,” אומר אלפרדו קראסקילו, פעיל למען זכויות האזרח בעיר. “איננו יכולים להרשות זאת לעצמנו גם בגלל ההשפעה ההרסנית שיש לכך על עתיד ילדינו וגם מהסיבה הכלכלית הפשוטה של בזבוז כספים על אכיפה משטרתית בלתי יעילה.”

ניו יורק - מיליון שעות שיטור בעשור
נתוני סיכום עשור בניו יורק

חלק ממסקנות הדוח:

1. משטרת העיר ניו יורק ביצעה תחת הנהגתו של ראש העיר בלומברג יותר מעצרים בגין שימוש עצמי במריחואנה מאשר שלושת ראשי הערים הקודמים לו גם יחד.

2. קרוב ל-70% אחוזים מאותם מעצרים בגין שימוש במריחואנה בוצעו על צעירים בני 30 ומטה כשמעל 50% אחוזים בני פחות מ-21. צעירים אלו “זוכים” בתיק פלילי שילווה אותם לכל אורך חייהם.

3. למרות שאחוזי השימוש במריחואנה גבוהים יותר אצל צעירים לבנים, כ-85% אחוזים מהמעצרים והמאסרים בפועל מתבצעים על צעירים שחורים והיספניים.

4. מעצרים אלו עולים לתושבי העיר מעל ל-75 מיליון דולר בכל שנה.

פרסום דוח זה מגיע במקביל להודעה שפירסם בתחילת השנה מושל ניו יורק, אנדרו קומו, בה הבטיח כי יפעל לקידום רפורמה בחוק שתביא להקלה בעונשים המוטלים על צרכני הקנאביס במדינת ניו יורק. השינוי הצפוי בחוק יגדיר החזקת מריחואנה של עד 25 גרם כעבירה מנהלתית במקום כעבירה פלילית שבגינה יינתנו קנסות כספיים של עד 100$ דולר ולא עונשי מאסר כפי שהיה נהוג עד כה.

מייקל בלומברג, ראש עיריית ניו יורק, התייחס אף הוא לרפורמה המתוכננת במדינה. “אנחנו יודעים שעלינו לעשות יותר למען הגנה על תושבי ניו יורק, ובמיוחד אלו הצעירים, מלהתחיל את חייהם עם רישום פלילי,” אמר בלומברג. “אני תומך בהצעתו של מושל ניו יורק, אנדרו קומו, לשינוי בחוק הסמים והגדרת החזקת מריחואנה בכמויות קטנות כעבירה מנהלתית ולא כעבירה פלילית ואני מקווה שנוכל להעביר את השינוי בחוק עוד השנה.”

הדוח המלא:

http://www.drugpolicy.org/sites/default/files/One_Million_Police_Hours.pdf

ראו עוד: ניו יורק: חבר בית המחוקקים נתפס עם מריחואנה ברכבו

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר