מגלגל...
x

12 סיבות בגללן ישראלים רבים מעדיפים לגדל את הקנאביס שלהם בבית

ההנחיה החדשה של המשטרה על כך שמי שמגדל קנאביס לשימוש עצמי יזכה להקלה בענישה, היא רק אחת הסיבות שיותר אנשים בוחרים לגדל את הקנאביס שלהם בבית, למרות שזה לא חוקי.

את מי שכבר מגדל קנאביס בביתו הרשימה הזו כנראה לא תפתיע, אבל עבור מי שטרם יצא לו, הנה 12 סיבות בגללן רבים עושים זאת, כפי שהסבירו לנו מגדלים ביתיים עמם שוחחנו.

1. כי ניתן לבחור את הזנים
כאשר רוכשים קנאביס מסוחר ב’טלגראס’, ב’מחתרת’ או ב’ישראגראס’ – או מכל מקור אחר – אפשר אולי להאמין לסוחר כשהוא מבטיח שמדובר בזן מסוג X או Y. אבל לדעת בודאות במה מדובר לא ניתן. יש אמנם רבים שמספיק להם שהקנאביס ‘יעבוד’ ולא משנה להם כמה אחוזי THC או CBD יש בו, אבל רבים אחרים, בעיקר צרכנים ותיקים או מטופלי קנאביס רפואי, מעדיפים לדעת מה הם שואפים. כשמגדלים את הקנאביס לבד ניתן לבחור מראש את הזנים אותם רוצים לגדל, תוך התחשבות גם בכמויות הרכיבים הפעילים בהם ובפרמטרים חשובים נוספים.

2. כי זה ללא חומרי הדברה
כשרוכשים פרחי קנאביס מסוחר, או אפילו מחבר, אי אפשר לדעת באמת מה עבר הצמח בדרכו לגדולות. האם השתמשו בחומרי הדברה מסוכנים? האם יש מזיקים בתוככי הפרחים או חס וחלילה שאריות חומרי הדברה למיניהם? האם השתמשו באדמה נקייה? את כל הפרטים הללו לא ניתן לדעת ומדובר בנתונים שעלולים אף לסכן את הצרכנים. כאשר מגדלים את הקנאביס בבית ניתן לדעת בודאות במה נעשה שימוש ובמה לא, מה יש בפרחים ומה לא.

3. כי אפשר לבצע הליך יישון וייבוש טובים
מלבד שלבי הגידול עצמם, שנמשכים מספר חודשים לפחות, חלק לא פחות חשוב בתהליך הוא זה המגיע לאחר הקציר. כמו יין טוב גם קנאביס זקוק ליישון איכותי שכולל תהליך ייבוש דקדקני. ללא ייבוש ויישון טובים, הפרחים יאבדו המון מהפוטנציאל שלהם ועלולים לגרום להשפעות לא רצויות, לטעם לא נעים , לשיעול קשה ועוד. כאשר מגדלים את הקנאביס בבית ניתן להקפיד על תהליך חשוב זה ולבצעו כראות עיננו ללא הטעויות הנפוצות.

4. כי זה כיף ויכול להיות תחביב
מלבד התוצרת שמקבלים בסופו של דבר, שהיא המטרה עצמה, גם לגדל צמחים בלי קשר לתפוקה זה דבר שהוא כיף. זה מעניין, זה מרגש וזה מלמד. גידול קנאביס, כמו גידול של כל צמח אחר, יהפוך די במהרה לתחביב, לעיסוק יומיומי קבוע ומהנה.

גם זה בטח יעניין אותך

5. כי לא צריך ‘להתערבב’ עם סוחרים
קנאביס עדיין נחשב לחומר אסור ומסוכן על פי חוק בישראל. המסחר הענף בו מתנהל במבוכי השוק השחור ומבוצע בהתאם על ידי מי שהם בהכרח ‘עבריינים’ מתוקף החוק. אמנם רובם המוחלט אנשים בלתי מזיקים, אבל תמיד אפשר ליפול על פושעים אמיתיים, וזה לא כל כך כיף. גם אם מדובר בבחור טוב, ה’התערבבות’ עם גורמים פליליים זה לא משהו שכל אחד מעוניין בו.

6. כי זה פחות אסור מאי פעם בעבר
גידול עציץ או שניים במרפסת או על הגג, ללא ציוד ייעודי משוכלל וכזה שייראה בבירור כמיועד לצריכה עצמית, סביר שלא יוביל לבסוף לכתב אישום נגד המגדל – כפי שקובעת הנחיה חדשה של המשטרה אותו חשפנו לראשונה כאן במגזין לפני מספר שבועות. זה עדיין נחשב לעבירה על פי החוק, אבל מחלקת התביעות של המשטרה כנראה לא תגיש כתב אישום חמור כנגד מי שגידל עציץ קטן או שניים במרפסת – וזו בהחלט בשורה.

7. כי אפשר להפיק מיצויים או אדיבלס
מאחר ובגידול עצמי ניתן להפיק מצמח קנאביס אחד גם עשרות רבות של גרמים, אפשר לנצל חלק מהם עבור הפקת מיצויי קנאביס בבית, למשל חשיש, BHO או שמן RSO. בנוסף אפשר להשתמש בפרחים כדי להכין חמאת קנאביס או מגוון מאכלי קנאביס אחרים (‘אדיבלס’).

8. כי אפשר להשתמש גם בעלים ובענפים
כאשר רוכשים קנאביס מסוחר, מקבלים כמובן את פרחי הקנאביס. זהו החלק בצמח המכיל את מירב הרכיבים הפעילים והוא המיועד לעישון. אך קנבינואידים ישנם גם בעלי המניפה של הקנאביס ואפילו על הענפים. ניתן להפיק תמורה לא רעה בכלל של חשיש ממיצוי העלים בלבד למשל (כך). ניתן גם להכין מהם מיץ טבעי ובריא מאוד לשתייה (כך). מדובר בכמויות לא קטנות של רכיבים פעילים ש’מרוויח’ מי שמגדל את הקנאביס בביתו בנוסף לפרחים.

9. כי זה קל מתמיד
בניגוד לבעבר כיום ניתן להשיג את כל המידע הנדרש לגידול קנאביס ברשת. כל מדריך אפשרי לגידול נמצא כאן במדור הגידול המלא של המגזין. לא תצטרכו לקרוא ספרים או לשלם לקורסים ושיעורים. הכל בחינם – עוד משנת 2011.

10. כי זה גם יכול להניב רווחים
בסופו של דבר מדובר בצמח הזקוק לשמש, מים ואדמה – אך כזה שפרחיו שווים כמו זהב, לא פחות. אמנם חל איסור מוחלט למכור קנאביס ללא רישיון מתאים, אך העובדה הפשוטה היא שיש רבים שהפכו את העיסוק המהנה לביזנס ומרוויחים משכורות לא רעות מתחום זה בלבד. כמובן שזה לא חוקי ולא מומלץ בשום אופן לעבור על החוק, אבל רבים מעידים כי זו אחת הסיבות בשבילה הם מגדלים, לעתים רבות גם רק עבור חברים ולא כמקצוע של ממש.

11. כי זה זול יותר מלקנות
גידול קנאביס ביתי יכול לעלות גם רק שקלים בודדים עבור חשבון מים, במידה ומגדלים עציץ או שניים על הגג או במרפסת תחת אור השמש. במידה ובוחרים לגדל בתוך הבית ולרכוש ציוד יעודי באחת מחנויות הגידול המומלצות (כאן), יכולה העלות הכוללת להגיע בממוצע ל-2,700 ש”ח (לפי חישוב זה) – זאת במידה ומכסים את כל הנדרש ברמה הגבוהה. מאחר וגרם קנאביס בישראל עומד כיום על מחיר של בין 80 ל-100 ש”ח, ומאחר ומצמח קנאביס אחד סביר שיופקו יותר מ-27 גרם – מדובר בהליך כדאי מבחינה כלכלית, בטח אם מדברים על גידול מספר מחזורים.

12. כי יש מי שיעזור אם מתקשים
למי שהמדריכים לא הספיקו, או אם יש שאלה נקודתית שלא מצאנו לה תשובה עדיין, תמיד ניתן להיעזר כאן במומחים בפורומים, המיועדים ליעוץ לגידול קנאביס. אנשים שגידלו כבר עשרות ומאות מחזורים ובשיטות שונות ומגוונות, שמחים לתת יעוץ חינמי לכל המעוניין – גם זה לגמרי בחינם.

יש לכם עוד סיבות טובות? שתפו בתגובות

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר