מגלגל...

4 סיבות טובות לגדל קנאביס בשיטת SOG – ואחת למה לא

גידול קנאביס בשיטת SOG, “ים של ירוק”, הוא בעצם גידול של הרבה צמחים קטנים בצמוד, במקום מעט צמחים גדולים. השיטה יכולה להבטיח כמות גדולה יותר של יבול ובמינימום זמן. הנה ארבעה יתרונות משמעותיים לטכניקת הגידול הוותיקה, וגם חסרון אחד משמעותי לא פחות.

במהלך השנים מגדלי הקנאביס פיתחו אינספור שיטות לשיפור מלאכת הגידול הביתי, כאשר החתירה המרכזית של כמעט כל טכניקה תהיה לקצר את מחזור הגידול ומנגד להגדיל את תפוקת היבול הסופי ככל האפשר.

שיטת הגידול המכונה ‘SOG’ (‘ים של ירוק’ – Sea Of Green) מבוססת על גידול מספר רב של צמחים קטנים בשטח מצומצם, תוך מתן מינימום של זמן לצימוח וגטטיבי (שלב הצמיחה) והכנסה של הצמחים לפריחה מהירה.

SOG בזמן הפריחה
SOG במהלך תקופת הפריחה

אמנם זו שיטה הנחשבת לטכניקה מוכרת, כמעט “עתיקה” במונחים של סצנת הקנאביס המתפתחת של ימינו – אולם גם כיום קשה למצוא שיטה הנותנת מענה יעיל כל כך לפרמטרים החשובים באמת – יצירת חופה הומוגנית וקרובה ככל הניתן למקור האור, תוך כיסוי שטח פנים אופטימלי במינימום זמן.

קודם כל נבין למה זה בכלל כדאי:

1. משך גידול קצר

בזמן שברוב שיטות הגידול המוכרות יש צורך בשלב צמיחה של לפחות 5-6 שבועות לפני הכניסה לשלב פריחה, בשיטת ה-SOG הצמחים נמצאים בשלב הצמיחה כשבועיים בלבד, ומיד לאחר מכן מתחילים להפריח.

גם זה בטח יעניין אותך
SOG במהלך הצמיחה
SOG במהלך תקופת הצמיחה

2. יבול מוגבר

גידול מספר קטן של צמחים בפריסה מאוזנת מנצל את השטח באופן מקסימלי. בכל שיטת גידול אחרת הקנאביס נאלץ “לפזר” את האנרגיה שלו אל עבר מספר גדול של ענפים, דבר שמבזבז אנרגיה, אך בשיטת SOG מסתמכים על פיזור של הרבה צמחים קטנים שיפיקו יחדיו ‘קולה’ (צמרת מרכזית) אחת. כך במקום שמערכת שורשים אחת תצמיח הרבה ענפים, ישנן כמה מערכות שורשים של כמה צמחים שמפיקות מעט ענפים. כך כל ענף מקבל יותר אנרגיה ומנתב את מערכת השורשים שלו לצורך הפקת ענף אחד ראשי של תפרחת עשירה.

3. ניצול מירבי של השטח

השימוש במספר גדול של צמחים קטנים מבטיח פריסה מאוזנת ומוקפדת על כל שטח הפנים בחלל הגידול. בנוסף, זמן הצמיחה הקצר מבטיח שהקנאביס לא יגיע לגובה חריג ובכך מתאים גם למגדלים עם מגבלת מקום.

אילוסטרציה דפוסי צמיחה ושיטות גידול
אילוסטרציה: שיטת ה-SOG לעומת שיטת ה-SCROG וצמיחה טבעית

4. מינימום תחזוקה

מרבית שיטות הגידול דורשות תמרון של ענפי הקנאביס לכל אורך שלב הגדילה: בין אם מדובר בשיטת הקשירות, כיפוף וצביטות, או ב’הדליה’ של הקנאביס על רשת (SCROG).

מנגד, גידול בשיטת SOG אינו מצריך כמעט שום התעסקות. ברגע שמעבירים את הצמחים לפריחה נשאר רק להביט בקסם מתרחש מול העיניים.

סיבה אחת למה לא לגדל ב-SOG

בית המשפט

כמו בהרבה מקומות בעולם, גם בישראל יש לשופטים נטייה לייחס חשיבות לכמות הצמחים שנתפסו (הרבה מעבר לגודל הצמחים עצמם), ובהתאם לכך לפסוק את גזר הדין.

שיטת ה-SOG מאלצת את המגדל להשתמש כאמור במספר לא קטן של צמחים, דבר שבמקרה של תפיסה משטרתית והגשת כתב אישום עלול להשפיע לרעה.

למדריך גידול בשיטת SOG לחצו כאן.

קנאביס SOG ים של ירוק
קנאביס בשיטת SOG בגידול חוץ

ראו עוד:
איך לבנות מערכת אירופונית לגידול קנאביס בהתזה
הקראק של הגראס: מבשלים BHO באמסטרדם
14 טיפים חשובים לגידול קנאביס על מים

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר