סטלנים מצייצים – מריחואנה שולטת בטוויטר

חוקרים מאוניברסיטת וושינגטון קובעים: רוב המשתמשים בטוויטר אוהבים מריחואנה, או לפחות אוהבים לצייץ עליה דברים טובים.

זה לא סוד שלרשתות החברתיות של היום, בעיקר פייסבוק וטוויטר, יש השפעה רבה על התודעה הציבורית במאה ה-21. מה שבטוח, המריחואנה נמצאת עמוק בתודעה, כאשר ציוץ אחד מתוך 2,000 ברשת הטוויטר עוסק במריחואנה. בתחילת השנה שעברה, החליטו חוקרים מאוניברסיטת וושינגטון לבדוק את התופעה ולברר האם התודעה הכללית כלפי המריחואנה היא חיובית או שלילית.

במחקר שמומן ע"י ארגון NIDA הממשלתי ונערך בתחילת שנת 2014, אספו חוקרים מאוניברסיטת וושינגטון יותר מ-7 מיליון "ציוצים" קשורים למריחואנה, בחרו באופן אקראי כ-7,000 מתוך אלו שפורסמו על ידי משתמשים "שוטפים" (בעלי רשימת "עוקבים" גדולה וקצב עדכון ציוצים גבוהה) וניתחו את התוצאות בשלל היבטים. התמונה הכללית ירוקה להפליא.

התוצאה החותכת: 77 אחוזים מתוך הציוצים הקשורים במריחואנה משתפים מידע חיובי או תמיכה בלגליזציה ומעלים באופן כללי גישה חיובית ביותר כלפי הצמח. מנגד, 5 אחוזים בלבד מהציוצים עוסקים בהפצת דעה שלילית או התנגדות ללגליזציה. את דעתם ונימתם של שאר המצייצים, הגדירו החוקרים כ"ניטרלית" או כ"כזו שלא ניתנת להגדרה מדויקת".

עוד עולה מהמחקר, שפורסם בירחון לבריאות המתבגר, כי בסך הכל, ישנם פי 15 יותר ציוצים בעד מריחואנה מאשר כנגדה, וגם כי סה"כ מספר העוקבים אחר משתמשים אשר תומכים במריחואנה הוא 50 מיליון, כמעט פי 12 מאשר מספר העוקבים אחר משתמשים המצייצים מסרים המתנגדים למריחואנה. ניתן לראות בבירור כי רוב הקהילה המצייצת מחזיקה בדעה דומה בנוגע למריחואנה.

באופן לא מפתיע, המילה שהופיעה בהכי הרבה ציוצים הקשורים לנושא הייתה "weed" (כינוי הרחוב ושם החיבה של הקנאביס). בגזרת שיטות העישון, המילה "Blunt" היא המובילה בהרבה ולאחריה המילים "Bong" ו-"Joint". בין מספר הציוצים הכוללים את שמות שני הזנים "Sativa" ו-"Indica" כמעט ואין הבדל, אך המילה הבולטת ביותר בהקשר של זנים היא המילה "Kush".

מבחינה דמוגרפית, מאוד לא מפתיע לשמוע כי רוב המצייצים על מריחואנה הינם צעירים, אך נתון אחר קובע כי הרוב המוחלט של מצייצים אלו הוא אפרו אמריקאי.

ז'רגון הקנאביס המלא

החוקרים מהאוניברסיטה, כבדרך אגב, הודו שאינם שולטים במושגי התרבות ונאלצו להשתמש במילון האורבני כדי למצוא מילים מתאימות למחקר. לפניכם טבלה של מילות החיפוש שנבחרו ושל מספר הציוצים שנמצאו עבור כל אחת מהן.

דבר נוסף שהתבקשו החוקרים לבדוק הוא כמה מהציוצים התומכים במריחואנה מביעים רצון או כוונה לצרוך מריחואנה בפועל. התשובה היא שמעל ל-32 אחוזים מהציוצים מביעים רצון או כוונה שכזו (כגון: Good weed is all I need), בעוד ש-17 אחוזים מהציוצים מעידים על שימוש קבוע ותדיר במריחואנה (כגון: I smoke a lot of weed to keep them bitches off my mind).

נתונים אלו עולים בקנה אחד עם התחזית שניבא מחקר אחר שנערך שנערך בתחילת השנה שעברה. על-פי התחזית, המתבססת על ניתוח שבוצע על ידי 'האיגוד נגד שימוש שלילי בסמים' ופורסם ב'גארדיאן', שנת 2014 אמורה הייתה להיות שנה ירוקה, וכך גם קרה – צפו בסיכום שנת הקנאביס הגדולה.

העובדות בשטח ברורות: ביחס לכל נושא אחר, המריחואנה מככבת כמו גדולה בטוויטר ובתודעת הציבור. ככל הנראה, שנת 2015 הולכת להיות גדולה עוד יותר, ולנו נשאר לחכות ולראות.

מקור: Marijuana news

ראו גם:
ויראלי: ביקש מריחואנה בטוויטר, קיבל תגובה מהמשטרה ופוטר מעבודתו
מיליון ציוצים קובעים: שנת 2014 תהיה ירוקה

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט