סטודנט קפץ מבניין ומת – אחרי שאכל עוגיית מריחואנה

לראשונה מאז נכנסו לתוקפם חוקי הלגליזציה בקולורדו נרשם הקנאביס כאחד הגורמים למותו של אדם, זאת לאחר שסטודנט קפץ מחדר בית מלון ומת, לאחר שאכל עוגיית מריחואנה.

ארבעה חודשים עברו מאז נכנסו לתוקפם חוקי הלגליזציה ההיסטוריים במדינת קולורדו, ארה”ב, המאשרים מכירת מריחואנה לבני 21 ומעלה, ואתמול (ד’) דווח לראשונה כי הקנאביס נקשר למקרה מוות – זאת לאחר שסטודנט אכל עוגיית מריחואנה ונפל ממרפסת חדרו בבית המלון בו שהה.

לוי ת'אמבה
לוי ת’אמבה פונג’י

לוי ת’אמבה פונג’י, סטודנט בן 19 מוויומינג (Wyoming) שהגיע לפני כחודש לביקור בדנבר, קולורדו, נפל אל מותו ממרפסת חדר המלון בו שהה. לאחר שבנתיחה שלאחר המוות נמצא כי בדמו היו 7.2 נאנוגרם THC למ”ל, קבע הפתולוג כי “הרעלת מריחואנה” היתה אחד הגורמים לנפילה.

על פי הדיווח, פונג’י, סטודנט ממדינת קונגו שלמד בקולורדו במסגרת תכנית לחילופי סטודנטים, אכל את עוגיית המריחואנה שרכש עבורו חברו בן ה-21 באופן חוקי באחת מחנויות הקנאביס החוקיות.

חבריו סיפרו לחוקרים כי הוא אכל את העוגייה ו”החל להתנהג באופן עויין”, תלש דברים מקירות החדר ודיבר באופן לא ברור. נסיונותיהם של שלושת החברים להרגיעו לא צלחו והוא יצא אל המרפסת וקפץ אל מותו.

משטרת דנבר סימנה את מקרה המוות כ”תאונה”, אך אמרה כי החקירה נותרת פתוחה וכי המריחואנה היוותה גורם משמעותי שהוביל למוות. רופא שהתראיין לרשתות הטלוויזיה ציין כי אין זה סביר ששימוש במריחואנה יגרום להתנהגות פרועה, אלא דווקא להפך.

המלון ממנו קפץ פונג'י
המלון ממנו קפץ פונג’י

קביעת הפתולוג על “מוות כתוצאה משימוש במריחואנה” מבוססת כאמור על 7.2 נאנוגרם THC שנמצאו בדמו – בעיקר מאחר והחוק בקולורדו קובע גבול של 5 נאנוגרם THC לכל מ”ל דם במקרה של נהיגה תחת השפעה. עם זאת, צרכני קנאביס מנוסים נוהגים לערער בתקיפות על גבול נמוך זה וטוענים כי הוא עשוי להימצא גם ימים רבים אחרי השימוש.

בישראל אין כל חוק ברור הנוגע לכמות ה-THC המותרת בדם בעת נהיגה, אך ד”ר אשר גופר, מנהל מעבדת המכון לטוקסיקולוגיה ופרמקולוגיה קלינית בבי”ח “שיבא” בתל השומר ומי שבתי המשפט נוהגים להיוועץ עימו בנוגע לכמויות המותרות, מספר כי בעדויותיו בבתי המשפט הוא נוהג להצהיר כי כמות של למעלה מ-15 נאנוגרם THC לכל מ”ל דם, נחשבת ל”נהיגה תחת השפעה”.

צפו בדיווח:

ראו גם: האם לראשונה מתה אישה מהרעלת קנאביס?
ראו גם: מקרה מוות שני כתוצאה ממנת יתר של קנאביס?
ראו גם: נמחץ למוות תחת חצי טון מריחואנה

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט