סטודנטים מתל חי גידלו שתיל קנאביס ביער – שוחררו ללא הרשעה

סטודנט וסטודנטית ממכללת תל חי נתפסו מגדלים שתיל קנאביס בודד ביער סמוך לקריית שמונה. בחלוף כמעט שנתיים בכפוף להסדר טיעון שוחררו ללא כל הרשעה.

שני סטודנטים במכללת תל חי שבצפון הארץ, צעיר וצעירה בשנות ה-20 לחייהם, נעצרו בספטמבר 2017 באשמה שגידלו יחד שתיל קנאביס בודד ביער הסמוך לעיר.

השניים, תושבי כבר סאלד וקיבוץ דן, נהגו להגיע למקום כל אחד בתורו על מנת להשקות את הצמח. הם גם דאגו לגדר אותו על מנת למנוע פגיעה בו על ידי בעלי חיים או מזיקים אחרים.

שתיל מריחואנה קריית שמונה
שתיל הקנאביס שגידלו שני הסטודנטים ביער בסמוך לקריית שמונה. הואשמו לבסוף בשימוש עצמי ושוחררו ללא הרשעה.

כמעט שנתיים נמשך משפטם ורק בסוף השבוע האחרון הוחלט לשחררם ללא הרשעה ,לאחר שעורכי דינם הגיעו להסדר טיעון במסגרתו הם הודו בעבירה.

עורכי הדין ציינו כי מדובר אמנם בעבירת גידול קנאביס אך מדובר היה בשתיל אחד בלבד שמטרתו שימוש עצמי. הם ביקשו להתחשב בעובדה שהשניים ללא כל עבר פלילי וציינו כי הרשעה נגדם תפגע בעתידם.

בין השאר טענו עורכי הדין בפני השופט גם את מדיניות האכיפה החדשה של המשטרה בנוגע לגידול קנאביס ללא ציוד עזר ואמרו כי “כבר בהזדמנות הראשונה בטרם הועמדו על זכויותיהם, הודו הודאה מלאה ומיידית, נטלו אחריות ושיתפו פעולה”.

עוד כתבו עורכי הדין של השניים כי “אנו נמצאים במרחק של למעלה משנה וחצי מהאירוע, לא נפתחו תיקים נוספים, מדובר בשני צעירים עצמאים וחרוצים שנמצאים בשלב בניית עתידם”.

עורכי הדין פירטו כי הנאשמת, שהיתה בת 22 כאשר נעצרה, שירתה בצבא כמדריכת קליעה וכיום סטודנטית לביו טכנולוגיה עם רקורד מרשים של התנדבות בקהילה, וכי הנאשם, שהיה בן 24 בעת המעצר, היה בעבר אלוף הארץ ברכיבת אופניים מקצועית, לוחם בנח”ל ומצטיין בשירות הצבאי שלו, וכיום לומד הנדסאות בניין.

השניים הודו כאמור בעבירה, הביעו בפני השופט חרטה מלאה, והצהירו כי הפיקו את הלקחים ולא יעשו עבירה דומה בשנית.

התביעה קיבלה את בקשת עורכי הדין ובתחילת השבוע נחתם הסדר הטיעון שאושר על ידי שופט בית משפט השלום בקריית שמונה מורן מרגלית.

השופט מרגלית כתב בהחלטתו כי “לאחר ששמעתי את טיעוני הצדדים, לקחתי מחד בחשבון את העובדה כי מדובר בעבירת סמים במסגרתה גידלו הנאשמים שתיל של קנאביס בצוותא, ומאידך, את העובדה כי המאשימה החליטה להגיש כתב אישום בעבירת החזקת סם לצריכה עצמית בלבד”.

עוד הוא הוסיף כי “הודאתם המהירה של הנאשמים כבר במשטרה והבעת החרטה בפניי, שנשמעה לי כנה, ובשל נסיבותיהם האישיות והיותם סטודנטים במכללת תל חי כך שעתידם עוד לפניהם, הגעתי למסקנה כי באופן חריג והגם שמדובר לכאורה בהסדר מקל, הרי שיש לקבלו בהיותו סביר ומאוזן – על כן אני נמנע מהרשעת הנאשמים בדין”.

השניים התחייבו על ערבות בסך 2,500 ש”ח להימנע מלעבור שוב על העבירה בגינה הואשמו או כל עבירת סמים אחרת תוך שנתיים מהשבוע.

זו אינה הפעם הראשונה בה השופט מרגלית, סגן נשיא בית המשפט, בוחר להקל על צעירים שמגדלים קנאביס לשימוש עצמי, כולל מספר פעמים בשנה האחרונה.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר