מגלגל...

סורים ניסו להבריח 20 טון מריחואנה לאירופה

תפיסת ענק של המשטרה האיטלקית: למעלה מ-20 טון מריחואנה, בשווי מוערך של 200 מיליון יורו, נתפסו מתחת לשכבת בטון בבטן אוניה שעשתה דרכה מאיי קוק לאירופה. 10 חשודים ממוצא סורי נעצרו ונלקחו לחקירה.

אוניית הסחר ‘יופיטר’, שנשאה עמה משאות שיצאו מאזור איי קוק – שתי קבוצות איים בדרום האוקיינוס השקט – לכיוון אירופה, נעצרה בסוף החודש שעבר על ידי המשטרה האיטלקית, שבחיפוש לא קצר מצאה בה לא פחות מ-821 שקי קנאביס במשקל 20.5 טון ובשווי מוערך של כ-200 מיליון יורו, כך על פי הדיווח ב’דיילי מייל’ הבריטי.

צוות חיפוש הברחות סמים בתוך האוניה 'יופיטר'
צוות החיפוש מאתר את החלל בבטן האוניה

שבועיים של חיפושים

על פי הדיווח, שוטרים שקיבלו מידע לפיו צוות הספינה מבצע הברחת מריחואנה בהיקף עצום, עלו עליה בלב ים והובילו אותה אל נמל קליארי (Cagliari) שבאי האיטלקי סרדיניה.

לאחר שעגנה בחוף ערך צוות חיפוש של המשטרה סריקה מקיפה בגוף האונייה המוחרמת, שאורכה 97 מטרים ורוחבה 16 מטרים. הצוות המשיך בחיפושים הקפדניים במשך 15 ימים עד שהתגלה מסתור המריחואנה שהוחבא היטב תחת שכבה כבדה של לוחות בטון ענקיים.

חלל להברחת סמים שהתגלה באוניה 'יופיטר' מתחת ללוחות הבטון
החלל שהתגלה מתחת ללוחות הבטון

המשטרה האירופית, ה’יורופול’ (Europol), אישרה כי המטען החריג נמצא קבור מתחת לשכבה של לוחות בטון ענקיים, שעוצבו כך שיראו כרצפה מזויפת עליה עומד המטען החוקי והרשום באוניה. כמו כן מסר דובר המשטרה כי על הספינה נעצרו 10 אנשי צוות, כולם ממוצא סורי, שנלקחו לחקירה.

ספינת המסע 'יופיטר'
ספינת המסע ‘יופיטר’

ראו עוד:
“מגרש כדורגל” של צמחי מריחואנה נחשף ליד לונדון
מטופל בקנאביס רפואי נעצר בחשד שמכר את התרופה עבור כסף
תקדים בישראל: נתפס עם 21 שתילי מריחואנה – שוחרר ללא הרשעה

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר