סופרפארם והתאחדות החקלאים נכנסות יחד לעסקי הקנאביס הרפואי

החברה הציבורית 'עמיר שיווק' מבית התאחדות החקלאים רוכשת חלק בחברת הקנאביס הרפואי BOL פארמה. יחד איתה נכנס לעסקה גם בעלי סופרפארם המיליארדר ליאון קופלר. לפני שעה קלה נחתמה העסקה - אחת הגדולות והמשמעותיות ביותר בענף הקנאביס הישראלי עד כה.

בחודש מרץ השנה (2018) חתמה “עמיר שיווק”, חברת הבת של התאחדות החקלאים, על מזכר הבנות להשקעת 27 מיליון דולר בחברת הקנאביס הרפואי BOL פארמה (לשעבר “שאיפה לחיים”).

הערב, חצי שנה לאחר מכן, נחתם הסכם סופי שכולל בתוכו, במפתיע, גם את יו”ר ובעלי סופרפארם, המיליארדר ליאון קופלר, שכפי שחשפנו נכנס לענף הקנאביס העולמי בכל כוחו.

במסגרת ההסכם תקים עמיר שיווק חברה חדשה, בה היא תחזיק 67% מהבעלות, בעוד שקופלר יחזיק ב-33% הנותרים.

החברה החדשה תשקיע עד 38 מיליון דולר בצורת הלוואה בעבור 24% מחברת BOL.

עוד הודיעו החברות כי BOL תפעל לרישום מניותיה באחת הבורסות הראשיות בתחום הקנאביס, בארה”ב או בקנדה.

BOL, שמפעליה ממוקמים באזור התעשייה רבדים וכוללים מתקן ייצור ומשרדים בשטח של 6,500 מ”ר ושדה חקלאי בגודל של 100 דונם שכיום נמצא בשלבי הגדלה ל-400 דונם, היא אחת משמונה חברות הקנאביס הרפואי הפעילות מזה כעשור בישראל, והיא נכון להיום החברה היחידה המחזיקה בכל הרישיונות והתקנים הנדרשים לכל שרשרת הייצור.

הקשר בין BOL לסופרפארם החל לפני מספר חודשים עם החלת פיילוט בתי המרקחת במסגרתו BOL משווקת תפרחות גרוסות ושמני קנאביס לכמה עשרות מטופלים במספר סניפים של רשת בתי המרקחת הגדולה בישראל.

על פי הדיווח לבורסה הערב (א’) BOL הכניסה בשנת 2017 קרוב ל-11 מיליון ש”ח, לעומת הפסד של כ-17 מיליון ש”ח שחלקו נובע מהקמת המפעלים החדשים. כמו כן סך הנכסים עמד על 12 מיליון ש”ח וסך ההתחייבויות על 22.2 מיליון שקל.

מחר (ב’) כפי שחשפנו לראשונה אמורה להיערך פגישה של הועדה הבינמשרדית בממשלה, לקראת אישור שאולי יינתן לקדם את הליך היצוא של קנאביס רפואי מישראל.

במקרה ויאושר היצוא תהיה חברת BOL, בבעלותו של חגי הילמן, אחת משני המפעלים היחידים שיהיו מוכנים מיד לשיווק לחו”ל, לצד מפעל הקנאביס הרפואי של חברת “פנאקסיה”.

כל אחת מארבע חוות הקנאביס הרפואי המחזיקות בתקן IMC-GAP (“שיח”, “IMC”, “BOL” ו”קנדוק”) תוכלנה לייצא את הקנאביס שלהן לחו”ל דרך אחד משני המפעלים הנ”ל, המחזיקים בתקן IMC-GMP.

מדובר לכל הפחות באחת העסקאות המשמעותיות ביותר בענף הקנאביס הרפואי הישראלי עד כה. מחר (ב’) צפויה מניית ‘עמיר שיווק’ לזנק באחוזים רבים בבורסה בעקבות ההכרזה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר