מנהל “טלגראס” עמוס סילבר יוסגר לישראל

מנהל ארגון "טלגראס" שנעצר באוקראינה בתרגיל משטרתי בסיוע סוכן סמוי, יוסגר בקרוב לישראל לאחר כארבעה חודשי מעצר. סילבר יעמוד בפני שופט בישראל לאחר שכתבי אישום הוגשו לאחרונה נגד 22 מחבריו להנהלת הארגון.

ביהמ”ש באוקראינה דחה את הערעור שהגישו עורכי דינו של מנהל ארגון “טלגראס” עמוס סילבר והורה להסגירו לישראל אחרי כ-4 חודשי מעצר.

כפי שנחשף לראשונה במגזין קנאביס סילבר נעצר בפשיטת משטרת ישראל על בית מלון בו שהה בקייב בירת אוקראינה אליו הגיע בעקבות הזמנה לחתונה ששלח לו בכיר בארגון אשר שימש כסוכן סמוי של המשטרה.

כתב ynet מדווח כי ההסגרה אושרה על ידי התובע הכללי של קייב והובאה לאישור בית המשפט המחוזי. אחרי בחינת טענות הצדדית, בית המשפט קיבל את עמדת התובע ודחה את הדרישה של סילבר לבטל את הסגרתו ולשחררו בערבות.

סילבר, המחזיק גם באזרחות אמריקנית, סירב להיות מוסגר לישראל וביקש שישחררו אותו או ישלחו אותו בחזרה לארה”ב, אך בית המשפט דחה כאמור בקשה זו וסילבר יעמוד למשפט בישראל.

על פי הדיווח משטרת ישראל טענה בבית המשפט שרשת טלגראס הורחבה למדינות דרום אמריקה, צפון אמריקה, האיחוד האירופי, המזרח התיכון, אסיה ואפריקה וכי קהל הצרכנים של הרשת מוערך במאות אלפי משתמשים.

במשטרה טענו עוד כי ניתן היה לרכוש בטלגראס לא רק קנאביס אלא גם אקסטזי, קוקאין והרואין, וכן שחברי הארגון בראשם סילבר עודדו סחר ושימוש בסמים על ידי בני נוער.

כזכור לאחר חקירה שנמשכה כשנתיים ולאחר מעצרו של מנהל הארגון פשטו חוקרי להב 433 של המשטרה על בתי 42 חשודים ישראליים בחשד לשלל עבירות של סחר בסמים ברשת, חברות בארגון פשיעה ועוד. לבסוף הוגשו כתבי אישום כנגד 22 מהם כתבי אישום.

את כל הפרטים על פרשת “טלגראס” ניתן למצוא כאן.

ראו עוד:

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר