טוען...

“סוכר הוא הסם המסוכן ביותר בזמננו”

מנכ”ל משרד הבריאות בעיריית אמסטרדם טוען שסוכר הוא הסם המסוכן ביותר היום ושיש למכור אותו תחת אזהרה חמורה. “יש לתבוע בבית משפט את חברות משקאות האנרגיה,” הוא טוען.

ה’טלגרף‘ מדווח כי פול ואן דר וולפן (Paul van der Velpen), מנכ”ל משרד הבריאות של עיריית אמסטרדם, הולנד, רוצה להתחיל לפקח על השימוש בסוכר ורוצה לתבוע את יצרני משקאות האנרגיה.

“ממש כמו אלכוהול וטבק, סוכר הוא למעשה סם,” אומר ואן דר וולפן. “לממשלה יש תפקיד חשוב ועליה לעודד הפחתת השימוש בסוכר והסברה נכונה לנזקיו.”

“זה אולי ייראה מוגזם או בלתי-מציאותי, אבל סוכר הוא הסם המסוכן ביותר בזמננו ולמרות זאת נמכר בקלות בכל מקום ובכל זמן.” הוסיף.

מפעל לייצור סוכר
מפעל לייצור סוכר

במאמר שפירסם השבוע מאשים ואן דר וולפן את תעשיית המזון שמנצלת את ההתמכרות לסוכר בכדי למכור עוד ועוד מוצרים. במאמר הוא מצטט מחקר שמצא שסוכר, בניגוד לשומן ושאר מוצרי מזון, מפריע לתיאבון הטבעי שמפתח גוף האדם ויוצר התמכרות שבגללה ממשיכים לאכול למרות שכבר שבעים.

“סוכר מדכא את מערכת התיאבון והשובע. כל מי שמשתמש בסוכר רוצה להמשיך ולצרוך עוד ועוד, גם אם הוא כבר לא רעב,” הוא טוען. “תן למישהו ביצה והוא יפסיק לאכול בכל רגע. תן לו עוגיות והוא ימשיך לאכול גם אם תכאב לו הבטן.”

“סוכר הוא למעשה צורה של התמכרות,” הוא ממשיך. “קשה להפסיק את הדחף לדברי מתיקה ממש כמו שקשה להפסיק לעשן סיגריות.”

ואן דר וולפן טוען עוד כי יש לחייב הוספת מדבקות אזהרה מפני התמכרות ופגיעה בבריאות על חבילות של חטיפים, מתוקים ומשקאות קלים וכן דורש להפעיל רגולציה, הגבלות על כמויות סוכר מותרות ומיסוי גבוה על מוצרים המכילים סוכר.

“חברות הביטוח צריכות לממן סדנאות גמילה ללקוחות שלהם הסובלים מעודף משקל,” הוא ממשיך. “על בתי הספר לאסור מכירת חטיפים ומשקאות קלים בשטחם ואת יצרני משקאות האנרגיה השונים יש לתבוע בבית משפט על פרסום שקרי.”

ראו גם: גלידה ממכרת כמו קוקאין – מחקר
ראו גם: שימוש במריחואנה תורם להגנה מפני סוכרת
ראו גם: קפה למבוגרים בלבד: האם בקרוב תיאסר מכירת קפה לקטינים?

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר