טוען...

סוכל נסיון הברחה: 90 ק”ג חשיש נתפסו בגבול מצרים

בלילה שבין שלישי לרביעי תפסו לוחמי יחידת מג”ן בשיתוף עם לוחמי משמר הגבול את “כמות החשיש הגדולה ביותר שנתפסה מתחילת השנה” – 90 קילוגרם חשיש בשווי מיליוני שקלים, בסמוך לגדר הגבול עם מצרים. האם מתחיל יובש בישראל?

לאחר גל התפיסות של החודשים האחרונים, במהלכו נתפסו מאות שתילי מריחואנה ליד בסיס צהלים, באשדוד ובראשון לציון, הבוקר מדווחת המשטרה על תפיסה נוספת שנערכה השבוע, הפעם של חשיש במשקל של 90 קילוגרמים.

סנ"צ נועם קייזר מפקד יחידת מג"ן
סנ”צ נועם קייזר – מפקד יחידת מג”ן

על פי הדיווח, מדובר בכמות החשיש הגדולה ביותר שנתפסה מתחילת השנה.

חשיש במליוני שקלים

התפיסה שנוהלה על ידי יחידת המסתערבים של משמר הגבול, בשיתוף פעולה עם לוחמי מג”ן הפועלים תחת פיקודו של סנ”צ נועם קייזר, “המייבש הלאומי”, נערכה בשעות הלילה שבין שלישי לרביעי.

בשעות הלילה הבחינו הלוחמים בשני חשודים בשנות השלושים לחייהם, שנצפו מבצעים את ההברחה מול מבריחים מצריים שהעבירו להם תיקים מצדה השני של הגדר, ולאחר מכן החלו המבריחים הישראלים בנסיעה לכיוון שמורת עין עובדת. על פי דיווח המשטרה המבריחים השתמשו במשקפות משוכללות לראיית לילה שכלל הנראה נגנבו מהצבא.

לאחר הזיהוי עקבו לוחמי מג”ב אחר רכבם של השניים תוך שהזעיקו למקום סיוע אווירי של מסוק משטרתי. בשיתוף פעולה בין הכוחות נתפסו החשודים לאחר מרדף קצר ובמכוניתם נערך חיפוש, במהלכו מצאו השוטרים חשיש במשקל 90 קילוגרמים וכן 5 קילוגרמים של קוקאין – בשווי כולל של 15 מיליון שקלים.

תפיסת סמים בגבול מצרים - 90 קילוגרמים של חשיש ו-5 קילוגרם קוקאין
החשיש והקוקאין שנתפסו – בשווי מוערך של כ-15 מיליון שקלים

רבע טון חשיש מתחילת השנה

מתחילת השנה נתפס כרבע טון חשיש שהוברח ממצרים לישראל, כך על פי הדיווח. לפי טענות המשטרה ישנה עלייה בניסיונות ההברחה בעת האחרונה, אך ככל הנראה המכשור החדיש והכוחות המתוגברים בגדר הגבול מונעים מהמבריחים להסתכן בהעברת כמויות גדולות.

“אנחנו מעריכים שהסוחרים הבדואים משני צדי הגבול יחפרו מנהרות מתחת לגדר עוד לפני סיום העבודות כדי להמשיך לבצע את הברחות הסמים,” מסר גורם בכיר במשטרה בנוגע לאירוע, והוסיף כי מבריחי הסמים צפויים להפיק לקחים לאחר בניית גדר הגבול החדשה ולמצוא שיטות פעולה חדשות.

כמו כן ציין אותו גורם כי קיים חשש להתגברותה של פעילות ההברחה דרך אזור ים המלח, וכי המשטרה מנטרת את פעילותם של המבריחים בצורה קבועה מתוך ניסיון לאתר את ההברחות בזמן.

תפיסות רבות שנערכו בשבועות האחרונים מעלות את החשש כי לצד הדרישה ההולכת וגוברת לקנאביס בחודשי הקיץ, מסתמן מה שנראה כמו “יובש” בשוק המריחואנה והחשיש בישראל.

לוחמי ידיחת המסתערבים שהשתתפו בתפיסה בגבול מצרים
לוחמי יחידת המסתערבים שהשתתפו בתפיסה

ראו עוד:
שתילי קנאביס בגובה 4 מטר נתפסו בת”א
תל שבע: נחשפה מנהרה סודית לגידול מריחואנה – בבור ביוב
מטופל בקנאביס רפואי נעצר בחשד שמכר את התרופה עבור כסף

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר