סוחר סמים גייס 20,000$ דולר מהכלא דרך אתר מימון חברתי

סוחר מכוניות יוקרה לשעבר מסידני, אוסטרליה, שהפך במהלך השנים לסוחר הרואין, הצליח לגייס את סכום הכסף הנדרש כדי לחזור לארצו, דרך פייסבוק ואתר מימון חברתי.

מרטין גארנט, 45, הצליח לגייס את 19,287$ הדולרים שיאפשרו לו לעבור מבית הסוהר באינדיאנה לבית סוהר במדינת הולדתו אוסטרליה.

אמו של גארנט, פנסיונרית בת 72, דייוחה בעמוד הפייסבוק שלה כי שומרים בבית הסוהר הריעו לכבודו של בנה כאשר נודע על הצלחת גיוס הכספים דרך אתר המימון החברתי “Psozible“.

גארנט שוהה בבתי סוהר מאז שנת 1993, במהלכה נתפס בבנגקוק כאשר ניסה לעלות על טיסה לניו זילנד עם 4.7 קילוגרם הרואין מתחת לבגדיו. הוא נתפס וקיבל גזר דין מוות שהומר בהמשך ל-40 שנות מאסר בפועל.

לפי דיווחים מה-Daily Telegraph, גארנט היה כריש הלוואות מכובד שעבד יחד עם הסוהרים בתאילנד. “הסוהרים התאילנדים אינם ידועים בעודף מוסריותם,” נכתב. “גארנט התאים כמו כפפה ליד למערכת המושחתת של בית הסוהר וניהל יחד עם הסוהרים ארגון הלוואות בתוך כותלי הכלא.”

מרטין גארנט
מרטין גארנט בעת תפיסתו בשדה התעופה (מימין) ובעת שחרורו מהכלא בתאילנד (משמאל)

לאחר 17 שנות מאסר, הועבר גארנט לארה”ב בשנת 2011 ונשפט ל-57 חודשי מאסר נוספים לאחר שהודה בשליחת הרואין מהכלא בתאילנד לארה”ב דרך שירותי דואר בינלאומיים.

אשתו, לין, פרסמה סטטוס בפייסבוק ובו ביקשה את עזרת הגולשים בגיוס 20,000$ דולר בעזרת אתר מימון חברתי. “מרטין יודע שמדובר בסכום לא קטן אבל הוא מקווה שתפתחו את ליבכם ותתרמו ככל יכולתכם,” פירסמה לין בדף הפייסבוק.

“מרטין הוא איש חדש היום, רגוע ושליו עם רצון לתרום לעולם,” נכתב בדף גיוס התרומות. “הוא עשה כמה טעויות בעבר, הוא יודע זאת והוא מתחרט על כך.”

מרטין הועבר לבית סוהר באוסטרליה, לא רחוק ממקום מגוריו.

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר