טוען...

סובל מכאב קשה ושוקל להתאבד: “לא נותנים לי קנאביס רפואי”

זהר חיים סובל מתסמונת כאב קשה אך לא מצליח לקבל טיפול בקנאביס רפואי. המורפיום והאופיואידים לא מסייעים לו, לעומת הקנאביס שכן, אך משרד הבריאות לא מאפשר לרופאים לתת לו רישיון. בראיון לאתר YNET הוא מבקש סיוע מכל מי שיכול.

בראיון מרגש שהחל בחיוך ונגמר בבכי עצוב מתאר זהר חיים, ישראלי הסובל מתסמונת כאב קשה במיוחד, כיצד הקנאביס מסייע לו ואיך הרופאים לא מאפשרים לו לקבל את הטיפול.

זהר מתאר את התסמונת כגורמת לכאב כזה שמביא אנשים עד התאבדות. “אני אישית נמצא במקום בו אני מתחיל לשקול את הסוף,” הוא אומר.

בראיון מתאר זהר כי הוא סובל מתסמונת נוירולוגית מאוד קשה שנקראת Cluster Headache (כאב ראש מקבצי) הגורמת לכאבים כל כך איומים וקשים שאין כאב יותר גדול שהרפואה מכירה.

“ידוע על אנשים שתלשו לעצמם עין במהלך התקף כי היה להם יותר קל לתלוש את העין מלסבול את הכאב שהיא גורמת,” הוא אומר.

“אף אחד לא מבין או חווה רמות כאב כאלה,” הוסיף. “האמריקאים מגדירים את התסמונת ככאב מייסר, ואחר כך ככאב התאבדותי, שגורם להתאבדות, כי הסבל הזה מכניס ליאוש עמוק. אני אישית נמצא במקום בו אני מתחיל לשקול את הסוף.”

זהר מנסה בראיון להבהיר שהוא לא סתם מנסה לקבל רישיון לקנאביס, אלא בגלל שכל תרופה אחרת לא עוזרת לו. “לא אכפת לי אם קוראים לזה קנאביס או תרופת מרשם, אני רק מבקש מהרופא כדור שכאשר אכניס אותו לפה עקומת הכאב תרד, וזה מה שעושה לי הקנאביס,” הוא אומר.

לצערו, ולצער רבים, משרד הבריאות קבע נוהל לפיו קנאביס רפואי ניתן רק כמוצא אחרון ורק לאחר מיצוי כל הטיפולים המקובלים בנרקוטיקה. “הרופא במרפאות הכאב אומר לי אין כדור כזה אבל יש לנו מורפיום, פרקוסט, אופיואידים, הבעיה שלי שאף אחד מהם לא נותן לי מענה לזמן בו אני מיוסר,” הוא אומר.

הוא גם מוחה נגד הממשלה ומשרד הבריאות שיוצרים בציבור רושם כאילו ישראל היא מדינה מתקדמת מבחינת הטיפול בקנאביס רפואי, בעוד המציאות היא מעט אחרת. “לנו הציבור נוצר רושם מהפוליטיקאים וממערכת הבריאות כאילו התרופה נמצאת, אנחנו מדינה נאורה, אנחנו ניתן לכם, אבל בפועל…”

“הרופאים הם טובים, אנשים נפלאים, אין לי טענות אליהם,” הוא מוסיף. “אבל התקנות, הרגוליה והתנאים שנותנים להם לא משאירים להם מקום לשיקול דעת. האחראים הם האנשים שיושבים בכנסת ויוצרים את החוקים העקומים האלה שמנציחים את חוסר האנושיות. צריך לפתוח את זה עבור אנשים שסובלים.”

בסיום הראיון, רגע לפני שפרץ בבכי, אמר זהר כי הוא לא מבקש רחמים אך זקוק לסיוע. “מעולם לא ביקשתי רחמים מאף אחד ולא רוצה רחמים מאף אחד, אני אדם שעומד בזכות עצמו, אבל אני מקווה שמישהו ירים את הכפפה ויעזור לי, אני קורא למישהו במערכת לראות את הסבל שלי ולעזור לי. אני לא מחפש מלחמות או נקמות ולא לפגוע באף אחד מהרופאים, אבל רוצה עזרה.”

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר