טוען...

סאחי: איך ולמה להפסיק לעשן קנאביס

אביב החליט להפסיק לעשן קנאביס לאחר שסבל מעודף מודעות עצמית, מחשבות עמוקות מדי, פגיעה בזיכרון ואי הגשמת המטרות האישיות שלו. במסגרת סדנת וידאו של מכללת "ספיר" הוא החליט להפיק סרטון שמסביר מדוע בדיוק בחר בכך.

אביב אוזון, סטודנט במכללת “ספיר”, החליט להקדיש את סרטון הגמר של סדנת “דיגיטל” במכללה לשאלה מדוע הוא החליט להפסיק לעשן קנאביס אחרי 6 שנות עישון קבוע.

בסרטון, שכותרתו “סאחי”, הוא מסביר כי עישון קבוע של קנאביס גרם לו לפגיעה בזיכרון, הפריע לו בלימודים, עורר אצלו חוסר בטחון ובריחה מהמציאות. אחרי שהפסיק הוא אומר: “אני מוצלח יותר עכשיו”.

“ניהלתי מערכת יחסים קשה עם עצמי בקשר לוויד כבר מעל שנה ובסוף הוחלט להפסיק,” הוא מסביר. “זה היה קשה מאד, אבל קרה, ולטובה, אפשר להעיד בפה מלא – אני מוצלח יותר בזמן האחרון”.

אביב, שעישן במשך 6 שנים רצופות מדי יום לדבריו, מבהיר כי את הסרטון הוא הפיק לא כדי לשכנע מישהו לא לעשן, אלא כדי להציג גם את הצדדים השליליים של עישון קנאביס והשפעותיו.

“כתבתי ויצרתי את הסרטון לא כדי להטיף נגד או בעד, אלא כדי לחשוף את הצדדים הפחות טובים, אלו שכבר אף אחד לא מעלה,” אמר. “אלו שלא יאמרו לנערים בני ה-15 את מה שחשוב לדעת לצד מה שכיף לדעת”.

“אני אוהב וויד, הוא יכול לעזור לבריאות, וליצירתיות, אבל ההשפעות לטווח רקחו זה מה שמדאיג אותי. וויד מעכב את הגשמת המטרות והרצונות שלי וכל רגע משעמם נוח לברוח אל הסיפוק הקל ולהחליף את כתיבת הסרטון הזה באכילת במבה על הספה בסלון”.

“כשאני מעשן המודעות העצמית שלי מתחדדת וזה גורם לי לחוסר בטחון עצמי כי זה מעלה ספקות ומעורר מחשבות עמוקות מדי לפעמים, אני חווה שיכחה וקאטים תכופים יותר”.

לדבריו “הקנאביס מונע התמודדות על ידי בריחה מהמציאות וכך אני דוחה ודוחה עשייה כמו ספורט ועבודה, וגם לזה יש השלכות. הוא לא ממכר כחומר אבל יש וויד נשאר בדם גם חודש אחרי השימוש, ואני כסטלן ממוצע מעשן שני ג’וינטים לשבוע, מסתבר שאני בהשפעה תמיד ולכן קל להתמכר ולהיות סטלן”.

“זה שלא מתים מקנאביס לא אומר שזה סם קל,” הוא מסכם. “אני מנצל רק 70% מהיכולת שלי במקום 86%. זה שאתה לא מעשן אולי גורם לך להיות סאחי אבל מה רע בלהיות סאחי?”

שאלנו את אביב איך הוא ממליץ להפסיק לעשן קנאביס למי שמעוניין בכך. “אני לא סופר גורו בשליטה עצמית ואיזון, אבל אני יודע שכשדברים מטרידים באמת אנחנו ניגשים לשינויים,” השיב. “אני ממליץ להחליף עשייה בעשיה, יותר ספורט, ללמוד דברים חדשים כמו לנגן או לפתח תחביבים שעומדים בגדר חלום.”

“ברמת התחושות לאחר ההפסקה הסביר כי “היה קשה, הרגלים נעימים זה מקום קל להיות בו, במיוחד כשכל המעגל חברים סובב אותם. החודש הראשון היה קשה במיוחד והיה מלווה בקשיי שינה וסיוטים ותחושת כעס שלא הייתה לפני ופתאום נאלצתי להתמודד איתה ולהכיל, עד שזה חולף לאט אחרי חודש בערך, תלוי בתדירות ובהרגל של כל אדם”.

בשנת 2015 פירסם ישראלי אחר, אשל עוזר, מדריך כיצד להפסיק לעשן קנאביס. “מתוך בחירה אישית” זה שם המדריך, שהפך בהמשך לאתר אינטרנט שמסייע לצעירים כמוהו לחדול מההרגל.

יש לכם טיפים איך להפסיק לעשן קנאביס בקלות? שתפו בתגובות…Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר