מגלגל...

נתפס עם 290 גרם קנאביס – שוחרר ללא הרשעה

תוצאה מצויינת נוספת של עו"ד יניב פרץ בבית המשפט: צעיר שנתפס עם 290 גרם קנאביס שוחרר ללא הרשעה בכלל לאחר הסדר טיעון במסגרתו עלתה הטענה שהחיפוש שביצעה המשטרה בביתו בוצע שלא על פי הנהלים, ומשהשופט הבין שמדובר באדם הסובל מכאבים ובדיעבד גם קיבל רישיון קנאביס רפואי

בפשיטת משטרה על ביתו של תושב מרכז הארץ י’ לפני כשנתיים (דצמבר 2019) נתפסו כ-290 גרם קנאביס. י’ נעצר ובחלוף כארבעה חודשים, אפריל 2020, כבר הוגש נגדו כתב אישום בגין סעיף החזקת סמים שלא לשימוש עצמי.

אך בחלוף כחצי שנה, אוקטובר 2020, במסגרת הסדר טיעון שנחתם בין המשטרה לבין סניגוריו של י’, עו”ד יניב פרץ ועו”ד איתן כבריאן, תוקן כתב האישום כך שסעיף האישום הומר מהחזקת 290 גרם שלא לשימוש עצמי להחזקת 85 גרם לשימוש עצמי בלבד והוחלא שנמדר ישוחרר ללא הרשעה כלל.

עו”ד ויקטוריה בן יאיר ועו”ד לילי קצב שייצגו את המשטרה אמרו בדיון כי “הגענו להסכמה לפיה הנאשם יודה בעובדות בכתב האישום המתוקן, לא יורשע ויסתפק בהתחייבות. תיקון כתב האישום תוקן נוכח קשיים ראייתיים, אין לו עבר פלילי והוצגו בפנינו מסמכים רפואיים לא מבוטלים של מצב רפואי קשה”.

השופט עלאא מסארווה (תמונה באדיבות אתר בתי המשפט)
השופט עלאא מסארווה (תמונה באדיבות אתר בתי המשפט)

עו”ד פרץ אמר בדיון כי “מדובר בנאשם שביום העבירה היה מסורב בפעם השישית (מקבלת רישיון קנאביס רפואי, מ”ק). הצגתי מסמכים רפואיים קשים מאוד לרבות ניתוח שעבר לאחרונה והצגתי נזק עתידי (שייגרם במקה של הרשעה, מ”ק)”.

שופט בימ”ש השלום בתל אביב עלאא מסארווה קיבל את הסדר הטיעון וקבע כי “לאור הסכמת הצדדים לאחר שהנאשם ביצע עבירה של החזקת סמים לצריכה עצמית בסך של 85 גרם מסוג קנאביס אני נמנע מהרשעתו”.

איתן כבריאן יניב פרץ
עו”ד איתן כבריאן ועו”ד יניב פרץ, ייצגו בתיק

“מדובר במי שהוא היום מטופל רפואי,” אומר עו”ד פרץ בשיחה עם מגזין קנאביס הבוקר. “מלבד בעיות ראייתיות שהיו בתיק, שהשוטרים מצאו סמים ברכב של מישהו ואצל הנאשם לא מצאו סמים, למרות זאת שאלו אותו איפה הוא גר ועשו אצלו חיפוש ברכב, גם לגופו של עניין – הרופא של נמדר הגיש 6 בקשות לאישור שימוש בקנאביס שנדחו.”

“זה אדם שריסק את כל המרפק שלו, המרפק מחובר בברגים, ועדיין היק”ר לא אישר לו רישיון למרות שקיבל את כל התרופות ומשככי הכאבים בעולם, עד שהגיע למצב שהוא עובר את העבירה,” הוסיף. “כשראו שליק”ר יש כאן אחריות, שהם דחו את המלצות הרופא, ולאחר שלגזר הדין הוא הגיע כשבידיו כבר רישיון, זה הוביל לירידה מכתב האישום ולשחרור ללא הרשעה”.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר