נתפס עם 1.7 טון מריחואנה וטוען: “זה היה בזיליקום”

מריחואנה או בזיליקום? תושב המרכז שנעצר לפני חודשיים באשמת גידול בלתי חוקי של כ-1,200 שתילי מריחואנה, טען הבוקר בבית המשפט כי המשטרה השמידה את הראיות וכי היה מדובר בשתילי בזיליקום.

לפני חודשיים דיווחנו על תפיסת שיא של 1,200 שתילי מריחואנה בלתי חוקיים על ידי משטרת ישראל, במהלכה נחשפו שתילי קנאביס באיכות גבוהה ביותר שגדלו בשטח מגודר באזור השרון. במהלך הפשיטה נעצרו שלושה חשודים תושבי המרכז.

הבוקר (ב’), במהלך משפטו של החשוד העיקרי בגידול, טען הנאשם כי מדובר היה בשתילי בזיליקום וכי לא ניתן להאשימו כעת לאחר שהמשטרה השמידה את הראיות.

בכתב האישום שהוגש אז בעקבות חשיפת שדה המריחואנה, הואשמו שלושה תושבי המרכז בכך ששכרו שדה בגודל דונם בפאתי כפר יונה ושם גידלו כ-1,200 שתילי מריחואנה בלתי חוקיים במטרה להפיצם.

1200 שתילי מריחואנה שרון
1,200 שתילי מריחואנה בשרון

1.7 טון קנאביס

בעת הפשיטה נמצאו במקום בסך הכל 1.7 טון קנאביס בשווי מוערך של עשרות מיליוני שקלים, כשהוא ארוז ומוכן למשלוח על גבי משאית, דקות לפני שהופץ.

על פי דיווח המשטרה “בשטח נתפסו 730 אדניות ו-34 שקים שהכילו 1.7 טון סם. בחקירתו הודה אחד הנאשמים בגידול הקנאביס אך טען כי רצה להשמיד את הצמחים ולכן ביקש את סיועם של שני הנאשמים האחרים בגיזום הסם ואריזתו”. שני הנאשמים האחרים טענו בחקירתם כי הגיעו למקום כדי לבצע עבודה מזדמנת וכי סברו שמדובר בגידול מותר של המדינה.

גם זה בטח יעניין אותך

“זה היה בזיליקום”

על פי הדיווח, בדיון המעצר טען עורך דינו של הנאשם, עו”ד ירון גיגי, כי המשטרה השמידה את כמות הסם העצומה שלא כדין. על פי דיני הראיות, לנאשמים ישנה הזכות לבחון את הראייה לפני השמדתה, דבר שלא נעשה בטרם הושמד הסם.

עורך דין גיגי
עו”ד גיגי

“הנאשם כופר במשקל הסם שנתפס וכן באנליזה שלו במעבדה”, טען עו”ד גיגי. “כלל בסיסי במשפט הוא לאפשר להגנה לעיין ולבחון את חומר הראיות שנאסף נגד הנאשם. כשלא הובאה בפני נאשם מבעוד מועד ראייה שעומדת לחובתו, בית המשפט לא יאפשר לעשות בה שימוש. היחידה החוקרת השמידה את הראייה המרכזית בתיק.”

“מרשי טען למן הרגע הראשון שמדובר בשדה של בזיליקום ולא של מריחואנה, אולם להגנה לא התאפשר לבחון הראייה בטרם הושמדה,” הוסיף. “כשאלו פני הדברים נשמט הבסיס הראייתי לתיק ודינו להתבטל”.

מנגד טענה הפרקליטות כי נלקחו דגימות כדין מהצמחים בחלקה וכי מומחה מטעמה סייר בשדה ואישר כי אכן מדובר בשיחי מריחואנה.

החלטת בית המשפט באשר למעצרם של הנאשמים אמורה להתקבל ביום חמישי.

ראו עוד:
נאשם בהחזקת 37 גרם מריחואנה – זוכה בגלל חיפוש לא חוקי
טעות בזיהוי: שוטרים פשטו על ביתו של פנסיונר – בגלל שיחי במיה

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר