נתפס עם מאות שתילי קנאביס ברמת גן: "זה לשימוש עצמי"

אמש נחשפה ברמת גן דירת גידול גדולה ובה מאות שתילי מריחואנה בגדלים שונים, חלקם בשיא הפריחה. המשטרה שקלה 87 ק"ג מריחואנה. החשוד שנתפס טוען: "זה לשימוש עצמי". במקום נתפס ציוד גידול, תאורה, השקייה ואוורור.

על פי פעילות המשטרה בחודש נובמבר, שהסתיים אמש, נראה שמגדלי הקנאביס הישראליים לא יכולים להנות מהשקט היחסי ששרר בתחום עם תחילת אירועי הדקירות בישראל. האירועים, שהחלו בחודש אוקטובר, הצליחו למשוך את תשומת הלב של המשטרה כך שבמהלך החודש כולו נרשמו רק 3 תפיסות של גידולים בלתי חוקיים.

עם זאת, בחודש נובמבר שנגמר זה עתה, נרשמו מספר תפיסות גדול בהרבה: מה שהתחיל ב"מבצע קוד פתוח" במסגרתו נעצרו עשרות סוחרים, נמשך בתפיסה של 443 שתילים בישוב במטה יהודה, 5 דירות גידול שנחשפו בתוך שבוע בירושלים, 6 ק"ג מריחואנה שנתפסה בבית פרטי ב'מכבים', עשרות שתילים בקריית ביאליק, עציץ אחד בודד בבית בבית שמש, ועוד.

דירת גידול עם מאות שתילי קנאביס נחשפה ברמת גן (רחוב הרב קוק - 01.12.15)
בדירה נמצאו מאות שתילי קנאביס במשקל כולל של 87 ק"ג | צילום: חטיבת דובר המשטרה

אמש (ג'), כבר ביום הראשון של חודש דצמבר, מודיעה המשטרה על תפיסת ענק בעיר רמת גן, במסגרתה נחשפה דירת גידול גדולה במיוחד ברחוב הרב קוק. בדירה נמצאו מאות שתילי קנאביס בלתי חוקיים במגוון גדלים – במשקל כולל של 87 ק"ג.

החשוד: "לשימוש עצמי"

שוטרי הבילוש מתחנת שכונות שפשטו על הדירה, מצאו בתוכה מלבד מאות השתילים גם ציוד גידול מקצועי רב, שכלל בין היתר גם מנורות לד, מערכת השקייה אוטומטית וכן מערכת אוורור ייעודית.

דירת גידול עם מאות שתילי קנאביס נחשפה ברמת גן (רחוב הרב קוק - 01.12.15)
חלק מהשתילים שנמצאו – בשלבי התפתחות ראשונים בלבד | צילום: חטיבת דובר המשטרה

חשוד אחד בן 24 מבאר שבע אשר שכר את הדירה במקור, נעצר במקום, ביחד עם עוד 3 חשודים אחרים בשנות ה-30 לחייהם המתגוררים בבת ים, חולון וראשל"צ. החשודים הגיעו לדירה והפתיעו את הבלשים במהלך החיפוש. על פי הדיווח החשוד המתגורר בדירה טען כי כל השתילים נועדו לשימוש עצמי בלבד.

על פי דיווח המשטרה: "בלשי תחנת שכונות פשטו על דירת מגורים בבניין ברחוב הרב קוק ברמת גן ותפסו בית גידול למריחואנה הידרו כולל כל הציוד הנילווה הדרוש לגידול הסם. במקום נתפסו כ- 87 קילו של שתילי הסם. בלשי תחנת שכונות עצרו במקום את שוכר הדירה יליד 91 במקור תושב ב"ש וכן נעצרו 3 חשודים נוספים שהגיעו לדירה תושבי חולון, בת ים, וראשל"צ כולם בשנות השלושים לחייהם. החשודים יובאו הבוקר לביהמש השלום בתא לדיון בהארכת מעצרם."

דירת גידול עם מאות שתילי קנאביס נחשפה ברמת גן (רחוב הרב קוק - 01.12.15)
בדירה נמצאו גם צמחים בוגרים ומוכנים לקטיף | צילום: חטיבת דובר המשטרה

ראו עוד:
משטרת אוסטרליה שרפה קנאביס בשווי 8 מיליון דולר
125 ק"ג חשיש עלו באש בהברחה שסוכלה בגבול מצרים
קיבל 23 קילוגרם מריחואנה בטעות – ודיווח למשטרה

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט