נתפס עם חצי ק”ג מריחואנה, טען ש”זה לחברים” – ושוחרר

צעיר שנתפס עם קנאביס במשקל 406 גרם – שהם הרבה יותר מההגדרה בחוק לשימוש עצמי (15 גרם), טען כי הקנאביס יועד לו ולחבריו הקרובים ואינו משמש לסחר, ולפיכך מדובר בשימוש עצמי בלבד. השופטת החליטה שלא להרשיעו, אך פסקה כי עליו לרצות שירות למען הקהילה ולהפסיק לעשן.

צעיר בן 25 שנתפס בביתו עם פרחי קנאביס במשקל 406 גרם, הואשם בהחזקת החומר שלא לצריכה עצמית. החוק הישראלי קובע שהחזקה “לשימוש עצמי” היא עד 15 גרם בלבד ומעבר לכך מדובר כבר בחשד לסחר.

למרות התעקשות המשטרה טען הנאשם בעדותו כי הקנאביס שנתפס אצלו הוא לא רק שלו, וכי הוא קנה אותו גם עבור חברים. לפיכך טען כי אין מדובר בהחזקת הקנאביס למטרת סחר אלא לשימוש אישי בלבד.

קנייה גדולה – “מניעת מפגשים עם עבריינים”

בתחילת הדיונים הגיש פרקליטו של הנאשם לבית משפט השלום בבית שמש בקשה שלא להרשיעו מתוך שיקול של פגיעה אפשרית בעתידו.

בבית המשפט הסביר החשוד שהחליט לרכוש מראש כמות גדולה של קנאביס כדי “להימנע ממפגשים נוספים עם גורמים עבריינים וסוחרי סמים”, ולמעשה פעל בכדי להפחית את חומרת העבירה שכרוכה בהשגת הקנאביס בכל פעם מחדש.

מתוך: "בוטלה הרשעתו של צעיר שנתפס עם 406 גרם - "קניתי לחברים"")
יותר חומר – פחות ביקורים אצל הדילר

בנוסף ציין הנאשם כי עצם העובדה שמדובר בקבוצת חברים סגורה המשתמשת בקנאביס לצרכיה האישיים, הופכת אותו לאשם רק בעבירה של ‘החזקה לשימוש עצמי’, והוסיף כי מאחר וזו אינה העבירה שבגין ביצועה הוא מורשע, הרי שיש לבטל את הרשעתו בכלל.

במתן פסיקת הדין הסבירה השופטת מאיה ויינשטיין כי ככלל, אדם שעבר עבירה פלילית צריך להיות מורשע בדין, אך הדגישה לצד זאת כי במקרים חריגים ניתן להימנע מהרשעה.

בהתבסס על עדותו של הנאשם, נסיבות המקרה והד”וח החיובי שהגישו שירותי המבחן, החליטה השופטת לבטל את הרשעתו ולגזור עליו עונש של 100 שעות עבודות שירות (של”צ) בלבד.

לצד ביטול ההרשעה הוסיפה השופטת כי הנאשם יידרש לעבור בדיקות תקופתיות כדי לוודא “שיצא לדרך חדשה” והפסיק להשתמש בקנאביס, ופסקה כי אם לא יעמוד בתנאי המבחן או שלא יבצע את עונשו כנדרש, התיק יוחזר לבית המשפט כדי לדון מחדש בשאלת הרשעתו.

הכותב הוא עו”ד יוני נוסבאום מאתר פסקדין

[iphorm id=”13″ name=”עו”ד פלילי”]

ראו עוד:
העונש על גידול 5 צמחי קנאביס בבית: עבודות גינון
נתפסת עם ג’וינט ברחוב? מה לעשות ומה לא
זיכה נאשם בגידול קנאביס – כדי שיוכל להביא ילד לעולם

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר