טוען...

נתפס מגדל קנאביס בזמן משפט על החזקת קנאביס

צעיר תושב משמרות נעצר השבוע עם 16 ק"ג קנאביס ו-2 ק"ג שמן קנאביס, זאת בזמן שהוא מנהל תיק בבימ"ש על החזקת כ-110 גרם קנאביס איתם נתפס לפני כשנתיים.

בשבוע הבא (2.6) אמור היה מ’, בן 24, להתייצב בבית המשפט לדיון נוסף בתיק בו הוא מואשם בעבירת החזקת סם שלא לשימוש עצמי לאחר שנתפס בשנת 2018 עם כ-110 גרם קנאביס בבית הוריו בישוב פרדס חנה.

אך עוד בטרם הספיק להגיע לדיון בגין התיק הקודם, נתפס מ’ השבוע (17.5) פעם נוספת, הפעם בדירה בקיבוץ משמרות, עם 16 ק”ג צמחי קנאביס שגידל בחדר ועוד 2 ליטר שמן קנאביס שהפיק באמצעות מכשור ייעודי בשטח הדירה.

שקיות קנאביס נתפסו פרדס חנה
16 ק”ג קנאביס נתפסו בדירה

התביעה ביקשה מהשופט לשלוח את מ’ למעצר אך עקב התנאים הנובעים ממגפת הקורונה, ולאחר שהוריו של הצעיר הגיעו לבית המשפט כדי להתחייב לשמור בנם, החליט השופט יניב הלר לשחררו למעצר בית.

המשטרה לא ויתרה ובסוף השבוע הגישה ערעור על ההחלטה לשחרורו למעצר בית בטענה כי “בחקירתו מסר הנאשם כי על מנת להנפיק 1 מ”ל שמן נדרשים 100 גרם קנאביס ובחשבון פשוט על מנת להנפיק את הכמות שנתפסה נדרשו 50 ק”ג קנאביס”.

מכשור להפקת שמן קנאביס שנתפס בדירה
מכשור להפקת שמן קנאביס שנתפס בדירה

לדברי המשטרה “כמות הסמים, הציוד הרב שנתפס ושווי ההשקעה, מעידים על תכנון מוקדם ועל כוונתו של המשיב להנפיק רווחים מהסמים”. לראייה הם טוענים כי “המשיב פתח חברה שהייעוד שלה הוא מיצוי שמנים מה שמצדיק את המשך מעצרו”.

עוד טענו כי “לזאת יש להוסיף כתב אישום התלוי ועומד נגדו בגין עבירות סמים שלא לצריכה עצמית” וכי “שחרורו יפגע באינטרס הציבורי ויעביר מסר שגוי עד כדי ריקון החוק מתוכן שהרי החוק קובע עילת מעצר של מסוכנות בכמות כ”כ גבוהה”. בימים הקרובים יוגש כתב אישום.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר