טוען...

חזרה לשגרה: 20 ק”ג קנאביס בדירה וברכב, מאות שתילים בכל הארץ

שלל רב העלתה המשטרה בחכתה היום, עם החזרה לשגרה: 260 שתילים "של הסם המסוכן גראס" בבית שמש, שתילים מרשימים בחדרה, 15 ק"ג בצבעון ועוד 10 ק"ג ברכב בתל שבע.

במהלך היום (ד’) עם החזרה מיום כיפור מדווחת המשטרה על שורת פשיטות ותפיסות של מגדלי וסוחרי קנאביס בכל רחבי הארץ. 10 ק”ג נתפסו בתל-שבע ומאות צמחים בבית שמש, חדרה וצבעון בגליל.

260 שתילים בדירה בבית שמש

למעלה מ-260 שתילי קנאביס וציוד גידול אותרו אמש (שלישי) בדירה בעיר בית שמש. שני חשודים נעצרו בתום פשיטת המשטרה על המקום, לאחר שאחד מהם ניסה לברוח מהמקום דרך חלון.

המשטרה דיווחה הבוקר כי “בצל ימי הקורונה והסגר, חשפה המשטרה בבית שמש מעבדה לגידול סמים מסוכנים בעיר בית שמש. במקום נמצאו למעלה מ-260 שתילים של הסם המסוכן גראס וציוד יקר ערך לייצור וגידול סמים”.

תפיסת שתילי צמחי קנאביס דירה בית שמש
260 השתילים שנתפסו בדירה בבית שמש אמש (צילום: דוברות המשטרה)

“במהלך החיפוש אחד החשודים חולץ מאדן החלון לאחר שניסה לנוס מהמקום,” דווח עוד. “בימים אלו בהם עסוקה משטרת ישראל באכיפה לבלימת התפשטות מגיפת הקורונה ואכיפת הסגר, מבצעת המשטרה פעולות יזומות למעצרם של סוחרי סמים ואיתור מעבדות לייצור סמים בכמויות מסחריות”.

על פי דיווח המשטרה במהלך החיפוש אותר חשוד בדירה כשחשוד נוסף ניסה להסתתר ואז לנוס מהמקום דרך חלון הדירה, אך ללא הצלחה. למקום הוזעק צוות חילוץ של לוחמי אש שחילץ אותו מאדן החלון. 2 החשודים, בשנות ה-50 וה-20 לחייהם, תושבי רמלה, נעצרו והועברו לחקירה.

36 ק”ג קנאביס בדירה בחדרה

במקביל אותרה אמש דירה נוספת לגידול קנאביס, בעיר חדרה. תושב העיר בן 27 נעצר לאחר שבפשיטת משטרה על המקום אותרו מאות שתילי קנאביס במשקל של כ-36 ק”ג, כך על פי דיווח המשטרה הבוקר.

שתילי קנאביס נתפסו בעיר חדרה מאות

“במסגרת המאבק חסר הפשרות שמנהלת משטרת ישראל בנגע הסמים, בדגש על גידול וסחר המסכן את שלום הציבור, ערכו אמש בלשי תחנת חדרה פעילות יזומה וממוקדת במהלכה עצרו תושב העיר בן 27 בחשד לגידול וייצור סמים בתנאי מעבדה,” דווח.

עוד דווח כי “במסגרת החיפוש, חשפו השוטרים מעבדת הידרו ובה מאות שתילים במשקל כולל של כ-36 ק”ג חומר החשוד כסם מסוכן מסוג קנאביס וכן ציוד המשמש לגידול וייצור סמים. כלל הממצאים הועברו להמשך מיצוי ראיות במעבדות הזיהוי הפלילי של משטרת ישראל והחשוד נעצר לחקירה בתחנת המשטרה.”

10 ק”ג קנאביס ו-5 ק”ג שתילים בצבעון

עוד דיווחה היום המשטרה על מעצרו של גבר בן 31 שגידל בחצר ביתו ביישוב בגליל המערבי שתילי קנאביס בשווי כספי שלטענת המשטרה מגיע לכ-75,000 ש”ח. היום חטיבת התביעות של המשטרה הגישה נגדו כתב אישום ובקשה למעצר עד לתום ההליכים.

תפיסה קנאביס משטרה
תפיסה קנאביס משטרה
תפיסה קנאביס משטרה

“לפני שבוע, עם המעבר מחקירה סמויה לגלויה, התקיימה פעילות ממוקדת של שוטרים בביתו של תושב (31) היישוב ‘צבעון’ בגליל המערבי, בגין חשד להחזקה של סמים מסוכנים בכמות שלא לצריכה עצמית,” דיווחה המשטרה. “במהלך החיפושים איתרו השוטרים בחצר הבית שתילי קנאביס במשקל של 5 ק”ג בשווי כספי מוערך של 25,000 ₪, חומרי דישון, השקייה וכלי עבודה”.

עוד דווח כי “בתוך ביתו איתרו השוטרים כמות של סם מסוכן מסוג קנביס במשקל כולל של 10 ק”ג בשווי כספי מוערך של כ-50,000 ₪. הסם היה מחולק בתוך דליי צבע גדולים, בצנצנות זכוכית ופלסטיק, בתוך שקיות אשפה ותלויים על מתלה כביסה. משטרת ישראל תמשיך לפעול בנחישות תוך שימוש בכלל האמצעים העומדים לרשותה לסיכול ייצור והפצת סמים מסוכנים במטרה להגן על שלומו וביטחונו של הציבור”.

10 ק”ג נוספים בתל שבע

משטרת ישראל דיווחה עוד כי עצרה 2 חשודים מתל שבע לאחר שפרצו מחסום משטרתי, פגעו ברכב שנסע בכביש וברכבם נמצאו שקים מלאים קנאביס במשקל של כ-10 ק”ג.

10 קילוגרם קנאביס תל שבע

“במהלך פעילות של השוטרים במחסום בכביש 57, הגיע לעברם רכב שנסע במהירות,” דיווחה המשטרה. “נהג הרכב לא עצר במחסום ולא שעה להוראות השוטרים לעצור ופרץ את המחסום. השוטרים דלקו אחר הרכב והצליחו לעצור אותו מיד בצומת תנובות לאחר שהרכב החשוד פגע ברכב פרטי אחר. 2 נוסעי הרכב הפרטי פונו לקבלת טיפול רפואי לבי”ח כשמצבם מוגדר עפ”י גורמי רפואה קל”.

על פי הדיווח “בהמשך ובחיפוש שבוצע ברכב החשוד נמצאו שקים של פרחי סם מסוג קנאביס במשקל של כ-10 ק”ג. נהג הרכב החשוד ונוסע נוסף שהיה איתו, תושבי תל שבע, נעצרו ע”י השוטרים והובאו לחקירה בתחנת המשטרה.”

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר