נתניהו: “בעד קנאביס? תצביע ליכוד”

הצהרה נוספת של נתניהו בנושא לגליזציה: מי שתומך בקנאביס צריך להצביע ליכוד. הודעה זו מגיעה שלושה שבועות לאחר הצהרה קודמת בה אמר שישקול את הנושא לחיוב. "היום נכנסה אי הפללה ויהיה עוד," אמר.

ראש הממשלה בנימין נתניהו במסר לבוחרים: מי שתומך בקנאביס ורוצה לראות התקדמות בנושא צריך להצביע ליכוד – כך אמר הערב (ג’) בכנס של הליכוד.

ראש הממשלה ציין כי במהלך כהונתו אושרה הקמת ענף קנאביס רפואי, אושר ייצוא קנאביס לחו”ל וכן רפורמת אי ההפללה (קנסות קנאביס) שמהותה הקלה על הצרכנים.

“אישרתי קנאביס רפואי, אישרתי גידול של קנאביס לייצוא וישראל הופכת למעצמת ייצוא של קנאביס, והיום נכנסה ההקלה הראשונה של אי הפללה ויהיו עוד,” אמר נתניהו.

לבסוף הוא הדגיש כי “מי שבעד הצמח צריך להצביע מחל”, כל זאת בתשובה לשאלה שהופנתה אליו מהקהל מנציג תנועת “ליגלייז מתפקדים” הפועלים להתפקדות של תומכי לגליזציה לליכוד.

תמיכתו המפתיעה של נתניהו בנושא הקנאביס מגיעה להפתעת רבים במקביל להתעלמות ואף התנגדות לנושא מצד מתחרו המרכזי בני גנץ ומפלגתו ‘כחול לבן’.

מס’ 2 בכחול לבן, יאיר לפיד, מתנגד ידוע ללגליזציה, וכך גם מס’ 3 בוגי יעלון שהתבטא נגד קנאביס בחריפות. ברשימה גם יעל גרמן ועליזה לביא – מתנגדות נוספות.

יחד עם זאת בליכוד גם כן אין תומכים גדולים בקנאביס מלבד ח”כ שרן השכל שתומכת באי הפללה, אך נתניהו מהווה גורם מכריע ושליט בלתי מעורער במפלגה כך שייתכן שלפיו ייקבעו דברים.

לצד ח”כ השכל ישנו ברשימת הליכוד גם את השר חיים כץ, שהיה הראשון לקדם באופן משמעותי את תחום הקנאביס הרפואי תחת הנהגתו של נתניהו עוד בשנת 2009 עם הקמת הענף.

הצהרה זו של נתניהו, שבוע לפני הבחירות, מגיעה כמה שבועות לאחר שהפתיע בשידור חי בליכוד TV כשהתייחס לראשונה לשאלת הלגליזציה הנמצאת בימים אלו במרכז סדר היום הציבורי.

“אני בודק עכשיו את השאלה לגבי לגליזציה, זה ייבדק וייתכן שיבוא גם,” אמר אז.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר