מגלגל...

נתניהו מודיע: שוקל לגליזציה – ייתכן בקרוב

בחירות 2019: ראש הממשלה בנימין נתניהו בהצהרה יוצאת דופן, רומז כי בקרוב הוא צפוי אולי לאשר לגליזציה של קנאביס בישראל. הדברים נאמרו במענה לשאלת גולש בראיון שנתן הערב בליכוד-TV.

יממה לאחר שבכיר מפלגת ‘כחול לבן’ הביע התנגדות למהלך, מבשר ראש הממשלה בנימין נתניהו כי הוא שוקל בחיוב לגליזציה של קנאביס בישראל.

“הובלתי כמה שינויים בתחום הזה,” פתח נתניהו את דבריו בראיון עם אלירז שדה בשידור בליכודTV. “קודם כל הגדלתי שימוש בקנאביס הרפואי,” הסביר.

“שנית,” המשיך רה”מ, “אמרו לי ‘יש שוק עולמי’, אז אפשרתי למגדלים לגדל את זה ולהפוך את זה לענף יצוא משמעותי של ישראל, מה שמכניס כסף למדינה.”

לבסוף הגיע כאמור נתניהו גם לנושא הלגליזציה והבהיר כי הנושא נמצא בבדיקה, ואף רמז כי ייתכן וזה יקרה בקרוב.

“אני בודק עכשיו את השאלה לגבי לגליזציה, זה ייבדק וייתכן שיבוא גם,” אמר.

נושא הלגליזציה נמצא בימים אלו במרכזו של סדר היום הציבורי, לקראת בחירות 2019 ובהמשך לפרישת ‘עלה ירוק’ מהמירוץ.

בעת שהודיעה עלה ירוק על כך שלא תתמודד ציינה כי המהלך יגרום לשאר המפלגות לאמץ את האג’נדה בניסיון למשוך את עשרות ומאות אלפי התומכים.

ואכן בימים האחרונים שינו את עמדותיהם בעניין זה גם במפלגת ‘הימין החדש‘, ‘גשר‘, ‘העבודה‘, ‘כולנו‘ ועוד – חלקם הביעו אף תמיכה מלאה בלגליזציה בישראל.

עד מועד הבחירות ב-9.4 צפויות מרבית המפלגות בישראל לאמץ את הגישה באופן כזה או אחר, למעט מספר מועט של מפלגות כמו ‘איחוד מפלגות הימין’ של סמוטריץ’ ובן-גביר המתנגדים למהלך.

אתמול כאמור הצהיר בוגי יעלון, מס’ 3 ברשימת ‘כחול לבן’ המתמודדת מול נתניהו על ראשות הממשלה, כי הוא מתנגד ללגליזציה. ייתכן שהודעה זו של יעלון גם היא זירזה את הצהרתו של נתניהו הערב.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר