נתניהו בירך את כל הח”כים בליכוד – אבל שכח משהו

ראש הממשלה בירך את כל חברי הכנסת של ‘הליכוד’ ופירט את הנושאים שכל אחד מהם מקדם. הוא לא שכח לברך את ח”כ שרן השכל ולציין את מאבקה למען בעלי החיים, אך התעלם מהמאבק לאי הפללה. מנגד את ח”כ יהודה גליק בירך ביבי על ש”נלחם בנגע הסמים” למרות שגליק טרם גיבש דעה בנושא.

למרות שרק לפני מספר חודשים בחר ראש הממשלה בנימין נתניהו שלא להתנגד להצעת החוק שהגישה ח”כ שרן השכל לאי הפללת צרכני הקנאביס, בברכת ראש השנה שלו לח”כים במפלגתו בחר להשמיט את נושא זה מהרשימה המפורטת.

נתניהו הקדיש את ברכת החג לכל אחד מחברי ‘הליכוד’ בכנסת, כולל האחרונים ברשימה ח”כ שרן השכל וח”כ יהודה גליק, ואף שיבח ופירט את פועלו של כל אחד מחברי המפלגה.

ברכת ראש השנה ראש הממשלה בנימין נתניהו
בעלי חיים כן אבל אי הפללה לא

למרות שנושא אי הפללת צרכני הקנאביס הוא כנראה הבולט באג’נדות אותן מקדמת ח”כ השכל במסירות, בחר נתניהו להתעלם לחלוטין מנתון זה. הוא כן הזכיר מנגד את פועלה של ח”כ השכל לקידום זכויות בעלי חיים – נושא חשוב לא פחות, אך בוודאי לא יותר.

לצד ההתעלמות מפועלה של ח”כ השכל בתחום הקנאביס בחר ראש הממשלה דווקא לשבח את ח”כ יהודה גליק על פועלו למאבק בנגע הסמים.

גליק, שמונה לחבר כנסת רק לפני חודשים בודדים, הספיק אמנם להשתתף בכמה דיונים בודדים בועדת הסמים של הכנסת בראשותה של ח”כ זנדברג, אך לא הביע עד כה תמיכה או התנגדות רשמית. גם פניות המגזין בחודשים האחרונים ללשכתו נענו רק ב”יהודה לא גיבש עמדה בנושא”.

יהודה גליק
ח”כ יהודה גליק עדיין לא החליט אם הוא בעד או נגד המלחמה בסמים, אבל ביבי החליט בשבילו

אז האם ראש הממשלה “מתבייש” באי-התנגדותו להקלה על חוקי הקנאביס, האם הוא מתנגד או שמא הוא מעדיף לשמור על הסטטוס קוו? שאלה.

הברכה המלאה:

ראו עוד:
האם ביבי מעשן מריחואנה?

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר