נתוני היבוא נחשפים: 20 טון קנאביס נכנסו לישראל – כמה מכל מדינה?

מגזין קנאביס חושף לראשונה את הכמויות הרשמיות של קנאביס שהגיע בייבוא מחו"ל מאז ינואר 2020 ועד היום, זאת על בסיס נתונים רשמיים שמסר משרד הבריאות לבקשתנו. וגם - כמה קנאביס הגיע מכל אחת מ-8 מדינות המקור?

לכבוד פתיחת שערי היבוא בתחילת החודש, כפי שנחשף לראשונה במגזין קנאביס, ולאחר יותר מחצי שנה של הפסקה בעקבות נהלי בדיקות מחמירים שמנעו הגעת משלוחים, בדקנו כמה קנאביס נכנס לישראל בסך הכל בייבוא מאז ינואר 2020 ועד היום.

על פי הבדיקה, מאז המשלוח הראשון של קנאביס מחו”ל נכנסו לישראל עד היום כ-20 טון קנאביס מ-8 מדינות מ-4 יבשות שונות. הנתונים, שנחשפים כאן לראשונה, מבוססים על נתוני ממשלה רשמיים שהגיעו לידינו לאחרונה.

על פי הנתונים, הכוללים את כל המשלוחים מינואר 2020 עד אמצע אפריל 2021, קנדה היא מקור הייבוא העיקרי של קנאביס לישראל עם 9.9 טון שנשלחו לכאן בעיקר ביבוא של החברות קנדוק, קנטק, בול פארמה, שיח קרונוס ופנאקסיה.

מאז אפריל ועד היום נכנסו לישראל לפחות 2 טון נוספים מקנדה בודאות, אם לא יותר מכך, בעיקר על ידי קנטק וקנדוק. כלומר ניתן לקבוע שנכון להיום נכנסו למעשה מקנדה כ-12 טון קנאביס לישראל.

משלוח הקנאביס הגדול אי פעם נחת בישראל
משלוח הקנאביס הגדול ביותר שהגיע לישראל: 1.8 מתוך כ-20 טון שהגיעו עד היום -השבוע בנתב”ג

במקום השני ברשימה פורטוגל, ממנה נכנסו לישראל 3.5 טון עד אמצע אפריל ועוד כ-1.2 טון בודאות מאז, כלומר יותר מ-4.7 טון בסך הכל. עיקר היבוא מפורטוגל הגיע דרך החברות בזלת, בול פארמה וקנדוק.

במקום השלישי אוגנדה, עם יבוא בלעדי של חברת טוגדר, שהביאה עד כה מעל 2.5 טון קנאביס אפריקאי. בניגוד לחברות אחרות טוגדר לא חושפת איזה מהזנים שלה מקורם באוגנדה.

במקום הרביעי ברשימה ספרד עם כ-738 ק”ג, שהובאו לישראל בעיקר על ידי איי.אמ.סי (IMC). במקום החמישי מדינת לסוטו באפריקה עם כ-522 ק”ג שהובאו לישראל על ידי חברת יוניבו. במקום השישי אורוגוואי עם כ-500 ק”ג שהובאו על ידי בזלת.

בנוסף נכנסו במספרים קטנים יותר כ-8.5 ק”ג מהולנד, כנראה, בין השאר, לשיווק כחומר גלם טחון מתוצרת החברה ההולנדית בדרוקאן למשאפים של חברת סאיקי, וכן כ-2 ק”ג קנאביס מצ’כיה שלא ידוע לנו עדיין לאן בדיוק הם נשלחו.

מתוך 20 הטונות שנכנסו עד כה, כ-15 טון נכנסו בשנת 2020 וכ-5 נוספים בשנת 2021. סביר להניח, למרות שלא ניתן לדעת בודאות, שבחצי השנה שנותרה עד סוף 2021 יגיעו כ-10 טון נוספים שישוו, או לפחות יתקרבו, לנתונים של השנה שעברה.

לאור פתיחת שערי היבוא מחדש בשבוע שעבר כאמור ועל בסיס דיווחים שפורסמו לאחרונה, צפויים בחודשים הקרובים להגיע משלוחים נוספים בעיקר מקנדה, אורוגוואי ופורטוגל.

לפחות על פי ההצהרות והתמונות, נראה שהמשלוחים הקרובים יהיו מאיכות גבוהה במיוחד. מצד שני ההערכות הן שבעקבות הבדיקות החדשות והבחירה של היבואנים להתמקד בזני פרימיום מקטגוריות יוקרתיות, גם המחירים יעלו בהתאם.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר