מחקר חדש: נשים הצורכות מריחואנה רזות יותר ב-3%

מחקר חדש מצא שצרכני קנאביס – נשים וגברים כאחד – הם בעלי מדד מסת גוף (BMI) נמוך יותר בכ-3% לעומת אנשים שאינם צורכים קנאביס כלל ולפיכך גם רזים ובריאים יותר.

מחקר חדש שנערך באוניברסיטת מיאמי ופורסם בירחון המדעי ‘Mental Health Policy and Economics’, מציג ראיות מוצקות לכך שקנאביס קשור בקשר ישיר לירידה במשקל.

צוות החוקרים בחן את מדד מסת הגוף (BMI – יחס גובה/משקל) של 27 אלף אזרחי ארה”ב שהשתתפו בסקר הבריאות הלאומי (Add Health) עד שנת 2012, בנסיון להוכיח קשר בין צריכת קנאביס לבין שינוי במדד זה.

צרכני קנאביס רזים יותר

מממצאי המחקר עולה שנשים הצורכות קנאביס באופן קבוע (לפחות אחת ליום) הנן בעלות מדד BMI נמוך יותר ב-3.1% לעומת נשים שאינן צורכות קנאביס כלל.

אצל גברים הצורכים קנאביס נמצאו מדדי BMI נמוכים יותר ב-2.7% לעומת גברים שאינם צורכים קנאביס כלל ובממוצע כללי צרכני קנאביס קבועים רזים יותר בכ-3% לעומת אנשים שאינם צורכים קנאביס.

“תוצאות המחקר מעידות על קשר הפוך בין צריכת קנאביס לבין מדד ה-BMI בקרב נשים וגברים,” נכתב. “נתון זה מעשיר את הספרות המדעית בנוגע לקשר בין קנאביס לירידה במשקל ויעזור להשלים את תוצאותיהם של מחקרים קודמים שנערכו בתחום.”

התרופה להשמנת יתר?

תוצאות המחקר החדש מאששות את תוצאותיהם של מחקרים קודמים שבדקו את הנושא ומצאו כי שימוש בקנאביס, למרות היותו מעודד תיאבון מוגבר (“מאנצ’יז“), מהווה תרופה מצוינת להשמנת יתר ואף מונע עלייה במשקל בקרב אנשים במשקל תקין.

עם זאת מאחר ומדובר באוסף של מחקרים שאינם קליניים או מאושרים על ידי הממשל אלא עומדים בגדר ‘סקירת ספרות’ וסיכום נתונים סטטיסטיים, התוצאות שנמצאו עד כה יאלצו להמתין למחקר עומק שיוכיח אחת ולתמיד את סגולותיו של הקנאביס כמסייע בשמירה על המשקל.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר