נשיא פייסבוק לשעבר תרם חצי מיליון דולר ללגליזציה

נשיא פייסבוק לשעבר שון פארקר תרם השבוע לא פחות מחצי מיליון דולר לקידום המאבק למען לגליזציה בקליפורניה. הצעת החוק בה תומך פארקר קובעת כי תותר החזקה ושימוש עצמי של עד 28 גרם מריחואנה, לכל אדם מעל גיל 21. פוטנציאל הרווח מלגליזציה בקליפורניה: מיליארד דולר בשנה.

שון פארקר, היזם הטכנולוגי והמיליארדר שהודיע בחודש שעבר על תמיכתו בקמפיין הלגליזציה בקליפורניה, תרם השבוע (ה') תרומה ראשונה בסך חצי מיליון דולר.

שון פארקר - מייסד 'נאפסטר' ויזם טכנולוגי מולטי מיליונר, עובר לתמוך בלגליזציה
שון פארקר, נשיא פייסבוק לשעבר

פארקר, שבראיון בחודש שעבר הציג גישה אופטימית מאד לגבי סיכויי הצלחתו של הקמפיין כעת, עומד כעת מאחורי הבטחתו ואף ייתכן שבקרוב יפקיד תרומות נוספות למען המטרה.

תרומתו של פארקר הועברה ישירות לקופת וועדה חדשה שהוקמה לצורך קידום קמפיין הלגליזציה בקליפורניה (CCRTAU), וכעת מכילה מעל 1.75 מיליון דולר, שנתרמו בין השאר גם על ידי ארגון 'פועלים לשינוי מדיניות הסמים' ומספר גופים פרטיים קטנים. הצעת החוק אותה מקדמת הוועדה עברה את אישור פרקליטת המדינה, וכעת זקוקה ל-365,880 חתימות כדי לעלות למשאל העם שייערך במהלך הבחירות הכלליות לנשיאות ארה"ב, בנובמר 2016.

הצעת החוק החדשה – שצפויה להתקבל במשאל עם ברוב מוחץ ולשנות את פניה של קליפורניה ובהמשך של ארה"ב כולה – קובעת כי כל אדם מעל גיל 21 יורשה לרכוש או להחזיק עד 28 גרם של מריחואנה לשימוש עצמי, וכן להשתמש בה בשטח פרטי, בדומה לחוקים שנקבעו בוושינגטון וקולורדו. בניגוד לקולורדו ההצעה בקליפורניה אינה כוללת סעיף המתיר גידול ביתי ואינה מתייחסת כלל לנושא.

פוטנציאל הרווח השנתי: מעל מיליארד דולר

מניתוח הנתונים שערכה הוועדה לקידום הלגליזציה בקליפורניה קובע כי הרווח הישיר והעקיף שיביא מהלך שכזה עומד על כמיליארד דולר בשנה. למרות המספר הגבוה, מדובר בתחזית שניתן לכנותה אפילו פסימית, זאת לאור המספרים הדומים שמראה מדינת קולורדו, שכלכלתה קטנה באופן משמעותי מזו של קליפורניה.

אחד הסעיפים הבולטים בהצעת החוק הוא 'הגנה על בני הנוער והילדים', שכוללת דרישה להקצאת משאבים כלכליים שיופנו לחינוך בנושא הקנאביס. בזכות סעיף זה בתי הספר בקליפורניה יהנו בקרוב מתקציבי עתק דומים לאלו שנראו במערכת החינוך בקולורדו.

ראו עוד:
לראשונה בכנסת ישראל: השדולה לקנאביס רפואי
קולורדו: 22 מיליון דולר ממיסוי מריחואנה – בתוך 3 חודשים
ברלין: פעילים שתלו קנאביס מול בניין המשטרה

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט