מגלגל...

נשיא התאחדות התעשיינים לריבלין: קנאביס יזניק את הכלכלה ושווה מיליארדים

בטקס המשלחת העסקית בטורונטו, קנדה, הסביר נשיא התאחדות התעשיינים לנשיא המדינה ריבלין על תעשיית הקנאביס והבטיח לקדם את הנושא בישראל. "יזניק את הכלכלה וייצור מקומות עבודה חדשים," אמר.

נשיא התאחדות התעשיינים בישראל שרגא ברוש הכריז בטקס פתיחת המשלחת העסקית בטורונטו כי בכוונת התאחדות התעשיינים לקדם את תעשיית הקנאביס בישראל.

את הדברים אמר ברוש כאשר לצדו יושב נשיא המדינה רובי ריבלין, שעד כה מעולם לא נראה או נשמע מדבר או עוסק בנושא הקנאביס.

שרגא ברוש, נשיא התאחדות התעשיינים (צילום: יונתן סינדל, פלאש90)
קנאביס יביא מקומות עבודה ופעילות מחקר – שרגא ברוש, נשיא התאחדות התעשיינים (צילום: יונתן סינדל, פלאש90)

בהתאחדות אומרים כי “מדובר בתעשייה בעלת פוטנציאל ייצור ויצוא אדיר בהיקף של מיליארדי שקלים, שתזניק את הכלכלה קדימה, תיצור מקומות עבודה חדשים ופעילות מחקר ופיתוח ענפה”.

ההכרזה התרחשה בשבוע שעבר בקנדה, לשם הגיע ריבלין לביקור מדיני כשאליו מתלווה גם משלחת עסקית ובה נציגים של 20 חברות ישראליות בראשות נשיא התאחדות התעשיינים – זאת במטרה לקיים פגישות עסקיות עם חברות קנדיות.

“צריך להכניס את אנשי הציבור, את התעשיינים, את אלה שמזיזים את החברות האלה, הם אלה בסוף שיצטרכו להתמודד עם הבעיות”, אמר ברוש.

ברוש הדגיש גם כי “יהיו כנראה בעיות של רגולציה, יש בעיות של ייצוא, יש בעיות של ביטחון, זה לא רק משרד הבריאות זה גם המשרד לביטחון פנים, משרד הבריאות ומשרד החקלאות.”

נשיא המדינה רובי ריבלין (צילום: יונתן סינדל, פלאש90)
נשיא המדינה רובי ריבלין (צילום: יונתן סינדל, פלאש90)

בשלב זה שאל אותו הנשיא ריבלין לגבי חוקיות ייצוא הקנאביס מישראל, וברוש הסביר לו שכרגע המדינה אישרה מספר מוגבל של רישיונות. “בסופו של דבר אנחנו רוצים להפוך את זה לענף תעשייתי מסודר כמו כל ענף אחר, ולכן נכנסנו לזה”, אמר.

התאחדות התעשיינים בישראל נוסדה ב-1921 והיא הארגון שמייצג את מגזרי התעשייה בארץ מול הממשלה וההסתדרות. ההתאחדות נחשבת לאחד משלושה הגופים המרכזיים המשפיעים ביותר על עיצוב משק מדינת ישראל, לצד ממשלת ישראל והסתדרות העובדים הכללית, ולכן התחייבותה לפעול לקידום התחום הינה משמעותית.

קנדה, שאירחה את המשלחת הישראלית, היא מעצמה עולמית בכל הקשור לייצוא קנאביס רפואי. בשנת 2018 קנדה הכפילה פי 3 את ייצוא הקנאביס שלה לעומת השנה הקודמת, וייצאה 1,460 ק”ג של תפרחת קנאביס ו-919 קילו של שמן קנאביס. בין המדינות שמייבאות קנאביס מקנדה נכללות קרואטיה, קפריסין, צ’כיה, גרמניה, אוסטרליה, ניו זילנד, דרום אפריקה וארה”ב.

הנה קטע מן הדברים שאמר נשיא התאחדות התעשיינים שרגא ברוש לנשיא המדינה רובי ריבלין:

נשיא התאחדות התעשיינים שרגא ברוש, הכריז בטקס פתיחת המשלחת העסקית בטורונטו ובמעמד נשיא המדינה רובי ריבלין, כי בכוונת התאחדות התעשיינים לקדם את תעשיית הקנאביס בישראל. תעשייה בעלת פוטנציאל ייצור ויצוא אדיר בהיקף של מיליארדי שקלים, שתזניק את הכלכלה קדימה, תיצור מקומות עבודה חדשים ופעילות מחקר ופיתוח ענפה.

שרגא ברוש – Shraga Brosh
Reuven Ruvi Rivlin – ראובן רובי ריבלין
קנאביס

Posted by ‎התאחדות התעשיינים בישראל‎ on Wednesday, April 3, 2019

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר