נשיא גוואטמלה: “לגליזציה עוד בשנת 2014”

ממשלת גוואטמלה צפויה להציג תכנית ללגליזציה של מריחואנה ופרג לקראת סוף שנת 2014, זאת במטרה להחליש את כוחם של ארגוני הפשע – כך אומר נשיא גוואטמלה אוטו פרז.

אוטו פרז מולינה, נשיא גוואטמלה, אמר השבוע בראיון ל’רויטרס‘ כי בכוונתו להציג תכנית מסודרת ללגליזציה של סמים – ובעיקר של מריחואנה ופרג – עוד לפני סוף השנה (2014).

אוטו פרז מולינה
אוטו פרז מולינה, נשיא גוואטמלה

עוד בשנת 2012, מיד עם היבחרו לתפקיד הנשיא, הצהיר פרז כי הוא תומך בהפסקת המלחמה בסמים, אך עד כה טרם נעשו דברים בפועל לקידום הנושא. כעת מדווח פרז כי וועדה מיוחדת שמינה לבחינת הנושא תציג את סיכומיה לקראת חודש אוקטובר 2014 ובעקבותיה צפויה לעלות הצעת חוק מסודרת עד סוף השנה.

פרז, גנרל לשעבר הנחשב לשמרן יחסית, הוא ממבקריה הבולטים של מדיניות המלחמה בסמים של ארה”ב ונוהג להזכיר זאת במסגרת פורומים שונים בהם משתתף.

על אף שאפגניסטן היא יצרנית האופיום הגדולה בעולם, החולשת על כ-90% מהתפוקה העולמית, גם באזור מרכז אמריקה – ובעיקר בגוואטמלה, מקסיקו וקולומביה – ישנה תעשיית פרג מפותחת המספקת את עיקר תוצרתה לצרכני הרואין בארה”ב.

כעת טוען פרז כי מלבד מריחואנה הוא מתכוון לקדם לגליזציה של פרג: “הדבר הנוסף שאנו בוחנים הוא לגליזציה של גידולי פרג בגבול עם מקסיקו, כך שנוכל לשלוט בהפקה ובשימוש בהם למטרות רפואיות,” אמר. “את שני הנושאים הללו ניתן לקדם באופן חוקתי.”

ראו גם: רעיון הלגליזציה מתפשט במרכז אמריקה
ראו גם: כך נראה ביתו של סוחר סמים מקסיקני
ראו גם: נשיא מקסיקו בעד חוקיות הקנאביס
ראו גם: קולומביה: דה קרימינליזציה של מריחואנה וקוקאין

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר