נשיא אורוגוואי משיב לאו”ם: “תפסיקו לשקר”

חוסה מוחיקה, נשיא אורוגוואי, משיב לריימונד יאנס מצוות הסמים של האו”ם, שהאשימו בכך שאורוגוואי עוברת על חוק הסמים הבינלאומי. “שיפסיקו לשקר…” אמר.

לאחר שבשבוע שעבר העבירה ממשלת אורוגוואי חוקים היסטוריים ללגליזציה של קנאביס, פירסם ריימונד יאנס, יו”ר וועדת הסמים של האו”ם, התייחסות לידיעה.

ריימונד יאנס
ריימונד יאנס, נשיא צוות INCB באו”ם

“אורוגוואי עוברת על החוק הבינלאומי עם חוקי הלגליזציה החדשים,” אמר יאנס. “הנשיא מוחיקה מפר את אמנת הסמים משנת 1961 עליה חתומות המדינות החברות באו”ם, וזאת ללא התייעצות ומבלי לשוחח עם נציגי האו”ם.”

נשיא אורוגוואי, חוסה מוחיקה, הגיב בסוף השבוע לטענותיו של יאנס ואמר כי הוא מוכן לדון בנושא הלגליזציה עם כל מי שרוצה.

“תגידו לבחור הזקן הזה שיפסיק לשקר,” אמר מוחיקה בראיון לערוץ מקומי באורוגוואי. “הוא מוזמן להגיע לאורוגוואי ולפגוש אותי מתי שיחפוץ בכך… כל אחד יכול לפגוש ולשוחח איתי, ומי שאומר שהוא לא יכול להיפגש איתי פשוט משקר בגסות.”

חוסה מוחיקה
חוסה מוחיקה – נשיא אורוגוואי

“הוא יושב לו בכסא הבינלאומי הנוח שלו ומאמין שהוא יכול להגיד שטויות ככל שמתחשק לו,” הוסיף. “מדוע הוא לא התייחס לחוקי הלגליזציה בוושינגטון וקולורדו? האם ישנם חוקים שונים לאורוגוואי ולמדינות אחרות – חזקות יותר?”

לוסיה טופולנסקי, רעייתו של מוחיקה וחברת פרלמנט בממשלת אורוגוואי, התייחסה אף היא לידיעה וגיבתה את בעלה. “מי זה הבחור הזה שנהנה לכנות בשמות מדינות אחרות?” אמרה. “אני חושבת שהוא עבר את הגבול, אבל זה בסדר, בקרוב הוא יצטרך להתמודד עם מדינות אחרות כמו שוודיה, דנמרק והולנד, ואז נראה מה יעשה…”

ראו גם: לגליזציה באורוגוואי: גרם מריחואנה בדולר אחד

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר