“נרדוף אותך”: איומים על יו”ר ארגון הרוקחים בגלל עליית מחירי הקנאביס

יו"ר ארגון הרוקחים נאבק בתכנית להוזלת מחירי הקנאביס הרפואי ע"י שיווק ישיר מהמפעל למטופל, ומציע פתרון מקורי אחר. בינתיים הוא סופג קללות ואיומים ממטופלים שמאשימים אותו כגורם לעליית המחירים.

דוד פפו, רוקח ותיק ומנוסה, בעלי בית המרקחת ‘טללים’ ברמלה המשמש בתפקיד יו”ר הסתדרות הרוקחים, הגיש תלונה במשטרה לאחר שספג לדבריו איומים על חייו ועל עסקיו מצד מטופלי קנאביס רפואי הזועמים על עליית המחירים החדה.

על רקע נסיונותיו לסנדל את יוזמת סגן שר הבריאות קיש להוזיל את מחירי הקנאביס על ידי התרת שיווק-ישיר, מהמפעל למטופל, ללא צורך במעבר דרך בתי מרקחת, כועסים המטופלים על פפו וטוענים כי הוא מונע את ירידת המחירים.

“לאור מאמצי הרוקחים לוודא כי תרופות, ובהן גם הקנאביס הרפואי, יימכרו בבית מרקחת בלבד, בימים האחרונים הוא מקבל איומים רבים וממשיים על חייו, משפחתו וביתו,” מסר פפו הבוקר בהודעה לעיתונות.

דוד פפו איומים הודעות ווצאפ
הודעות ווצאפ מאיימות שנשלחו לפפו בעקבות התנגדותו ליוזמת השיווק הישיר

להודעה צורפו צילומי מסך מהודעות ווצאפ שנשלחו בתקופה האחרונה אל מכשיר הטלפון שלו, ובהן איומים כגון “נרדוף אותך ואת בית המרקחת שלך”, לצד כינויים שלו בשמות גנאי כגון “מנגלה” וכיוצ”ב.

עם זאת, פפו עומד על כך שאסור לאפשר שיווק ישיר של קנאביס, שאמור על פי התכנית להוזיל עד כ-30% מהעלויות לצרכן, שכן במקרה כזה, לדבריו, מדובר יהיה בסוף של ענף הרוקחות מכיוון שיווצר תקדים שבעקבותיו ילכו גם התרופות.

“קיש טוען שהניפוק יעשה בידי רוקח שיעבוד ישירות במפעל, אצל היצרן,” כתב פפו לאחרונה בפנייה לועדת הבריאות. “אם כך, מדוע שחברות התרופות לא יספקו את תוצרתן ישירות בפתח המפעל או באמצעות ‘אמזון’, מעל ראשו של משרד הבריאות?”

הבוקר בשיחה עם מגזין קנאביס אומר פפו כי הוא “פועל בנחישות כבר שנים במאבק למען ביטחון ובריאות הציבור בכל נושא הקנאביס הרפואי” וכי “אנחנו מבטיחים להתמיד לפעול למען ציבור הלקוחות והמטופלים ללא מורא ומשוא פנים”.

דוד פפו
דוד פפו, הבוקר בבית המרקחת

“מה שקיש לא מבין זה שקופת חולים גדולה תשאל ‘למה אני צריכה בתי מרקחת, אחזיק 3 מחסנים בארץ ואשווק באופן ישיר’,” הוסיף. “אז למה צריך בתי מרקחת? זה תשתית, תקדים, שיהפוך את כל ענף הרוקחות לאמזון”.

לדבריו “השוק עוד לא התגבש, היום יש רק כ-100 בתי מרקחת פעילים בתחום. עד סוף שנת 2021 יהיו כבר 200 בתי מרקחת שישווקו, אז תהיה תחרות והמחירים ירדו. אני דואג להשלכות ההרסניות שעלולות להיגרם מזה, זה עלול לחסל את ענף הרוקחות”.

לפפו יש גם רעיון כיצד להוזיל את המחירים מבלי לחתוך את רווחי בתי המרקחת: “אם הייתי מקבל קילו תפרחות, הייתי יכול לשקול 30 גרם, לשים תווית ולנפק, וזה היה מוזיל את העלויות. הצענו את זה אבל זה נפסל על הסף”.

בכל מקרה בהקשר לאיומים לדבריו “הסתדרות הרוקחים מבהירה כי לא ניתן לאיומים מגורמים עלומים בעלי אינטרס, שמסתתרים מאחורי מקלדת, לעצור אותנו ולפגוע במטרה הנעלה שלמענה אנחנו פועלים”.

נכון להיום הצעת קיש לתיקון רפורמת הקנאביס הרפואי עדיין לא אושרה. היא פורסמה כטיוטה להערות הציבור ותעלה לדיון בועדת הבריאות לאישור סופי. מלבד שיווק ישיר ההצעה מחריגה CBD ורכיבים שאינם THC מפקודת הסמים ומתירה גידול המפ”.

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר