נפסל לשידור: אורלי וגיא ביטלו דיון על "המדריך לצרכן הקנאביס"

תכנית הבוקר "אורלי וגיא" פסלה ברגע האחרון דיון בנושא טיפים לצרכני קנאביס להתמודדות עם שוטרים אליו הוזמן עו"ד דקל עוזר. "לא יודעים להסביר למה, אבל זה לא אושר," אמרו מפיקי התכנית. "בחרו להיות שלוחה של המשטרה במקום של האזרחים," טוען דקל.

המדריך המאויר לצרכני קנאביס, המסביר באיורים כיצד להתמודד עם ביקור של המשטרה בחיפוש אחר סמים, נפסל לשידור בערוץ 10, כשתחקירנית "אורלי וגיא", אליה הוזמן מפיק המדריך, עו"ד דקל עוזר, הודיעה כי האייטם יבוטל.

ספר: המדריך לצרכן - מה לעשות כשמגיע שוטר
"המדריך לצרכן" – מה לעשות כשמגיע שוטר

על אף שלא הסבירה בדיוק מה הסיבה לפסילת השידור, התקשרה התחקירנית לעו"ד עוזר כ-12 שעות לפני שאמור היה להתייצב באולפנים לצורך צילומים בשידור חי וראיון על מהות המדריך והטיפים הבולטים בו, והודיעה כי האייטם נפסל לשידור.

"התקשרתי להגיד שלצערי אנחנו צריכים לבטל כי לא קיבלנו אישור משפטי מהערוץ לעשות את האייטם וזה לא יוכל לקרות," מסבירה התחקירנית בהקלטת השיחה שהגיעה לידינו.

"לא יודעים איך לנהוג מול המשטרה," אמרה. "יש לנו עורכי דין, אני לא יודעת להסביר למה, אבל זה פשוט לא אושר. כל החומרים הועברו אליהם, ואנחנו מאוד רוצים לעשות את זה, אבל הם סירבו."

האזינו:

"חבל שבתכנית אורלי וגיא בחרו להיות שלוחה של משטרת ישראל במקום של אזרחי ישראל," מסר עו"ד עוזר הבוקר (ה') בשיחה. "ברור שהמשטרה תנסה למנוע את הידע להתמודד עימה מהאזרחים אבל אני לא מתכוון להתייאש. המדריך ייצא גם ייצא באמצעות הקהל והקוראים."

פרוייקט המימון החברתי של המדריך, שעבורו נפתח דף ייעודי לגיוס הכספים, הגיע כבר ללמעלה מ-17,000 ש"ח, שהם כ-50% מסכום היעד אליו מקווה להגיע דקל עד מועד הסיום של הקמפיין בעוד 25 ימים.

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט