נפל בפח: מפקד משטרה בארה”ב ציטט את סיפור ההרוגים המזוייף מקולורדו

עוד קורבן לסיפור המזוייף על 37 ההרוגים ממריחואנה. מפקד משטרה במרילנד, ארה”ב, נפל בפח וציטט את הדיווח במסגרת וועדה שדנה בהצעות חוק ללגליזציה במדינה. הוא מצטרף לשרת המשפטים של שוודיה שפרסמה את הסיפור גם היא לפני מספר שבועות.

הדיווח המזוייף על 37 ההרוגים ביומה הראשון של הלגליזציה בקולורדו, אשר פורסם באתר הסאטירי DailyCurrant, עשה כנראה נזק לא קטן כאשר מסתבר כי גם היום, שלושה חודשים לאחר כניסתם לתוקף של חוקי הקנאביס החדשים, ישנם כאלו שעדיין חושבים כי הסיפור היה אמיתי.

מייקל פריסטופ
מייקל פריסטופ, מפקד משטרת אנאפוליס: “אני זוכר את ההרוגים מקולורדו…”

במהלך עדותו נגד הצעות חוק ללגליזציה של קנאביס במדינת מרילנד, ציטט מפקד משטרת אנאפוליס, בירת מרילנד, את הדיווח על 37 ההרוגים שמתו לכאורה ממנת יתר של מריחואנה כבר ביום הראשון ללגליזציה בקולורדו, כאילו היה סיפור אמיתי.

“כבר ביום הראשון ללגליזציה ספגה קולורדו 37 הרוגים שנפגעו ממנת יתר של מריחואנה,” אמר מייקל פריסטופ, מפקד משטרת אנאפוליס, לחברי הוועדה שדנה בהצעת חוק חדשה להסדרת שוק הקנאביס בדומה לאלכוהול. “אני זוכר שכבר ביום הראשון של הלגליזציה מתו 37 איש.”

ג’יימי רסקין, סנאטור מהמפלגה הדמוקרטית, תיקן מייד את פריסטופ ואמר לו שהוא מצטט דיווח מזוייף מאתר חדשות סאטירי. “אם אין לך מקורות נוספים לידיעה הזאת, חוששני שאצטרך להרוס לך את המסיבה,” אמר רסקין.

פריסטופ לא היה מוכן בתחילה לסגת מדבריו ורק אמר ש”אם מדובר בציטוט שגוי אודה בטעותי, אבל אני מחזיק בידיי מידע שקיבלתי.”

רק כעבור מספר שעות, לאחר שהדיווח על טעותו של מפקד המשטרה עשה כותרות בכל רחבי העולם, הודה פריסטופ בטעותו ואמר: “אני אשם בכך שאני בן אדם. ניסיתי להציג נתונים ועובדות מבוססות.”

בהקלטה של הדיון שפורסמה בהמשך נשמע פריסטופ כשהוא משווה את “נזקי מנת היתר” של מריחואנה לבטיחות בשתיית בירה. “אינני חושב שיש מישהו שמקבל מנת יתר משתיית בירה,” אמר. “אבל מריחואנה מהווה בעיה רצינית מבחינת הסיכון למנת יתר.”

ננסי ג’ייקובס, סנאטורית מהמפלגה הרפובליקנית, הגיבה לדבריו ואמרה כי לדעתה הבן אדם היחיד שקיבל מנת יתר ממריחואנה זה אחד שאכל קצת יותר מדי חטיפים ונרדם. “בחייך,” פנתה אל פריסטופ, “מנת יתר ממריחואנה? אני כן ראיתי מקרים של מנת יתר של בירה.”

אבל פריסטופ לא לבד. כזכור, ימים ספורים לאחר פרסום הסיפור המזוייף ציטטה אותו גם שרת המשפטים של שוודיה, ביאטריס אסק, כאשר פרסמה את הדיווח בדף הפייסבוק שלה וכתבה: “זה טפשי ועצוב. הצעת החוק הראשונה שלי קראה להילחם בסמים ובנושא זה לא שיניתי את דעתי בכלל.”

ראו: כמה מתו משימוש במריחואנה מאז הבוקר?

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר