נפאל מתכננת לגליזציה של קנאביס לשימוש וגידול מסחרי

"מדינות המערב היו הסיבה לאיסור על קנאביס והן כבר מיישמות לגליזציה בשטחן" טוענים המחוקקים בנפאל ומתכוונים להחזיר עטרה ליושנה ולאשר שוב גידול ומסחר חוקי בקנאביס, גם כדי לשפר את מצבם הכלכלי של החקלאים העניים.

מפלגת השלטון של נפאל הניחה הצעת חוק ללגליזציה של קנאביס, הן לשימוש עצמי והן לגידול מסחרי, זאת בין השאר לשיפור המצב הכלכלי במדינה. סעיף בהצעה מבקש במקביל לאסור ייבוא של אלכוהול למדינה.

46 מחברי המפלגה חתמו על ההצעה ללגליזציה שמטרתה לנצל את השטח ההררי של המדינה השוכנת למרגלות הרי ההימלאיה לצורך גידול וייצור קנאביס איכותי ושיווקו לחו"ל.

לדברי חבר הפרלמנט בירוד קתיוואדה "לגליזציה של קנאביס תאפשר לגדל את זה ולייצר מזה הון ותרופות – דבר שיסייע מאוד לחקלאים העניים במדינה", כך בדיווח בתקשורת המקומית.

עוד הוא הסביר כי "מאחר ומרבית מדינות העולם המערבי שהיו הסיבה לכך שקנאביס הוכרז כבלתי חוקי מלכתחילה כבר הפסיקו את מדיניות האיסור, נפאל גם כן צריכה לחדול ממדיניות זו".

חנות קנאביס חוקית בנפאל בשנת 1973, רגע לפני הכרזתו כבלתי חוקי בלחץ מדינות המערב
חנות קנאביס חוקית בנפאל בשנת 1973, רגע לפני הכרזתו כבלתי חוקי בלחץ מדינות המערב

נכון לעכשיו מדובר עדיין בהצעת חוק בלבד, שעוד צריכה לעבור הליך רגולטורי מקובל בטרם יעשה כל שינוי בחוק הקיים, אך מאחר ומדובר במפלגת שלטון יש סיכוי סביר שזה אכן יקרה.

גם ללא לגליזציה נפאל היא היום מקור לקנאביס איכותי מאוד וכל תייר שביקר במדינה המיוחדת נחשף לצמחי קנאביס הגדלים בצדי הדרכים באין מפריע ונתקל בסוחרים רבים המציעים למכירה ג'אראס בכל פינת רחוב בערים המרכזיות קטמנדו ופוקרה.

במהלך שנות ה-60 וה-70 נפאל היתה מפורסמת בכך שהקנאביס בשטחה חוקי, כולל חנויות למכירת קנאביס שפעלו ברחבי המדינה באופן גלוי וחופשי, והיוותה מוקד עלייה לרגל פופולרי מאוד של תיירות של היפים אירופאים.

רק בשנת 1973 נאלצה נפאל להוציא את הקנאביס מהחוק, בדומה להודו, וזאת בשל לחץ בינלאומי של מדינות המערב, בייחוד של ארה"ב. במציאות כמעט ואין אכיפה של האיסור הזה והשימוש בקנאביס בעיקר בקרב תיירים נעשה בחופשיות.


ערוץ קנדוק ערוץ פיס נטורלס
ערוץ פיס נטורלס
ערוץ קנדוק

חדשות
Back to top button
שינוי גודל פונט