נעצר רופא ישראלי שהכין וסיפק בביתו שמן קנאביס לחולים

רופא משפחה ישראלי נעצר אמש (ב’) לאחר שבביתו חשפה המשטרה ציוד רב לייצור שמן קנאביס RSO ומיצויים נוספים. על פי החשד הרופא – שאינו בעל אישור לטיפול בעזרת קנאביס – נהג לספק את המוצרים לחולי סרטן.

שמן הקנאביס המפורסם RSO, המכיל מיצוי של רכיבי הקנאביס, בעיר THC, באחוזים גבוהים במיוחד, נחשב על ידי רבים ככזה שיכול לרפא או לכל הפחות להילחם בהתפתחות סרטן מסוגים שונים.

בשנים האחרונות הגיעה בשורת השמן הייחודי גם לישראל. מדריכים שפורסמו ברשת, דיונים בנושא בפורומים ואפילו קבוצת פייסבוק בה מלמדים כיצד להכין את השמן הפכו לפופולריים ביותר ורבים מכינים את השמן בביתם וחלקם אף מספקים אותו בעבור תשלום לחולים – חלקם לעתים שרלטנים.

הציוד להכנת שמן קנאביס שנתפס בביתו הרופא
הציוד להכנת שמן קנאביס שנתפס בביתו הרופא

אמש (ב’) עצרה המשטרה רופא משפחה ישראלי בחשד שהכין בביתו שמני קנאביס ומיצויים מסוג זה, וסיפק את השמנים לחולים מטופלים שביקשו את הטיפול הטבעי-ייחודי, זאת מבלי לקבל אישור לכך ממשרד הבריאות וללא פיקוח על איכות המוצר והטיפול, כך על פי הדיווח.

בפשיטה על דירתו ועל הקליניקה האישית שלו מצאו השוטרים חומר החשוד כקנאביס, צמחי מרפא מסוגים שונים וכן חומרי מיצוי, ממיסים וכיוצ”ב. בנוסף נמצאו במקום סירים, תנורים, מערכת להכנת השמן ומזרקים שמולאו בשמן המיוחד והנדיר.

הציוד להכנת שמן קנאביס שנתפס בביתו הרופא
הציוד להכנת שמן קנאביס שנתפס בביתו הרופא

לטענת המשטרה הכלים במקום היו מזוהמים ולא עומדים בדרישות הסניטריות לייצור מוצרים רפואיים, במיוחד כאשר מדובר בטיפול שיועד עבור חולים בעלי מערכת חיסונית חלשה במיוחד, חולי סרטן וכד’.

פשיטת המשטרה על המקום התרחשה בעקבות מידע שהגיע לאגף האכיפה והפיקוח של משרד הבריאות. הליך משמעתי ופלילי צפוי להיפתח כעת כנגד הרופא.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר