טוען...

נעצר בדובאי לאחר שעישן קנאביס בארה”ב ועלול להישלח לשנים בכלא

תושב ארה"ב עלול להישלח לשנים ארוכות במאסר בכלא בדובאי לאחר שבבדיקת שתן שגרתית בבית חולים אליו הגיע כשחש ברע, אותרו שרידי רכיבי קנאביס אותו צרך לדבריו ימים קודם לכן, כששהה בביתו בלאס-וגאס שם הקנאביס חוקי

פיטר קלארק, תושב ארה”ב בן 51, עומד לפני סכנת שליחתו לכלא בדובאי לאחר שנעצר לאחרונה במדינה ובבדיקת שתן שנערכה לו אותרו שרידי רכיבי קנאביס אותו לדבריו הוא עישן באופן חוקי לפני הגעתו לדובאי בעת ששהה בביתו בלאס-וגאס, שם הקנאביס חוקי.

בדיקת השתן נערכה לקלארק בבית חולים מקומי לאחר שהוא חש ברע ואישפז את עצמו. צוות בית החולים החליט לבדוק את השתן לאיתור שרידי סמים ומשקיבל את ממצאי הבדיקה הזמין למקום שוטרים שעצרו את קלארק ולקחו אותו אל תחנת המשטרה.

על פי הדיווח באתר מקומי שלאחר מכן עלה גם בניו יורק פוסט ובדיילי מייל, קלארק, מעצב משחקי פלייסטיישן במקצועו, נעצר ב-3 במרס, ימים ספורים לאחר שנחת בדובאי ב-28 בפברואר. הוא נאזק בידיו ונלקח למתקן מעצר שם שהה עוד בטרם הובהר לו מדוע נעצר. לאחר שהמשיך לחוש ברע הוא נלקח לתא מעצר ביחידת הלוחמה בסמים.

עוד דווח כי קלארק סורב מקבלת טיפול רפואי במהלך מעצרו ורק בחלוף שלושה ימים, ב-6 במרס, הוא שוחרר ונאמר לו לשוב אל חדר בית המלון בו שהה ולהמתין שיצרו איתו קשר מטעם המשטרה.

למרות שהוא הגיע לדובאי לשבוע בלבד מאז מעצרו ב-3 במרס נותר קלארק במעצר עד לרגע זה, יותר מחודש לאחר מכן, ועדיין עומד בפני סכנה של עונש מאסר בפועל על בסיס חוקי הסמים הנוקשים במדינה.

בהודעה שפורסמה מטעמו מסר קלארק כי “הופתעתי להבין שאני מואשם בכך שבגופי אותרו שרידי מריחואנה, עישנתי באופן חוקי כשהייתי בבית זמן רב לפני שאפילו עליתי על המטוס”. לדבריו הוא היה ער לחוקי הסמים הנוקשים בדובאי “אבל לרגע לא שיערתי שאשלח לכלא בגלל משהו שעשיתי באמריקה”.

עוד לדבריו “ניסיתי להסביר את זה למשטרה ולשתף פעולה ככל יכולתי, אבל הם פשוט מעבירים אותי דרך הביורוקרטיה. ברגע שהגעתי לבית החולים ידעתי שהביקור שלי בדובאי נהרס אבל לא הבנתי שזו היתה רק ההתחלה של הסיוט”.

מנהלת האתר שפירסם את דבר המעצר מסרה לתקשורת כי “האכיפה השרירותית של החוק באיחוד האמירויות ואי-הידיעה אודות עוצמת העונש הצפוי מביצוע עבירה, משמעותה שיש סיכוי שפיטר ירצה שנים בכלא בגלל שעישן קנאביס באופן חוקי”. לדבריה “אפילו אם הוא ימצא זכאי במשפט, זה עלול לקחת זמן רב ולעלות בכסף רב”.

פיטר קלארק נעצר בדובאי
פיטר קלארק, נעצר בדובאי בגלל שרידי רכיבי קנאביס בשתן (תמונה: הדיילי מייל)

עוד היא מזהירה כי “מבקרים בדובאי שמתכננים חופשה קצרה בלבד עלולים להיתקע כאן בתוך מערכת האכיפה ולהיאלץ להוציא 50-100 אלף דולר על בתי מלון והוצאות משפט ושכר טרחת עורכי דין. לעתים זה עלול להיות גרוע אף יותר אם מדובבים מושחתים מטעם המשטרה באים להעיד ולהעצים את כתב האישום לכדי עבירת סחר בסמים שמשמעותה מאסר עולם. תושב בריטניה אנדי ניל נכלא למשך יותר משנה בגלל אישום שקרי בסחר בסמים לפני שגורש מכאן”.

“ראינו מבקרים זרים שנעצרים בגלל פירורי מריחואנה שאפילו לא ניתן לראות שאותרו בתחתית התיק, זרע פרג מפרוסת לחם שרכשו בשדה התעופה, תרופות מרשם ואפילו כוס יין ששתו בתוך מטוס חברת התעופה הלאומית,” סיכמה וביקשה להעביר מסר לרשויות בארה”ב על מנת שיוציאו הודעת אזהרה לתושבים שמתכננים לבקר באיחוד האמירויות.

עדכון (29.11.21): הקלה בחוקי הקנאביס באיחוד האמירויות – פרטים כאן.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר