נעצרו אחיות בחשד שמכרו קנאביס – ב’וואלה’ לא יודעים מה זה ‘טלגראס’

שתי בנות בגילאי 20 נעצרו על ידי משטרת ישראל בחשד שמכרו קנאביס דרך אפליקציית ‘טלגרם’. “הן סירבו לפעול ברשת ‘טלגראס’ וזו אולי הסיבה שנתפסו,” מסביר עמוס סילבר ומציג נתונים על עלייה חדה במספר הסוחרים הפעילים ברשת. באתר ‘וואלה’ לא יודעים את ההבדל בין ‘טלגראס’ ל’טלגרם’.

שתי אחיות ישראליות מירושלים בשנות ה-20 המוקדמות לחייהן, נעצרו הבוקר (ה’) בנתב”ג בחשד לכך שמכרו קנאביס דרך אפליקציית ‘טלגרם’ – אפליקציית מסרים בסגנון ‘וואטסאפ’ המאפשרת אנונימיות ואבטחת מידע מוגברת.

במהלך חיפוש שנערך בדירת האחות הבכורה בדרום ירושלים מצאו שוטרים מספר שקיות קנאביס, וכעת מואשמות השתיים כי הציעו את הקנאביס למכירה בעזרת הפצת תמונות באפליקציה.

שקיות הקנאביס שנתפסו בירושלים
שקיות הקנאביס שנתפסו בירושלים

יחד עם זאת, בניגוד לכותרת שנתנו באתר ‘וואלה‘, שתי האחיות כלל לא השתמשו ברשת ‘טלגראס‘ הפופולרית לצורך מכירות הקנאביס שלהן, אלא בקבוצות פרטיות משלהן אותן הקימו בעצמן.

“זה ממש לא היה ב’טלגראס’,” מבהיר עמוס סילבר, יוזם הרשת הפועלת בתוך אפליקציית ‘טלגרם’. “היא פחדה מהטלגראס וסירבה לעבוד במסגרת הרשת.”

לדבריו של סילבר בהחלט ייתכן כי דווקא אם היתה בוחרת לפעול דרך ‘טלגראס’ לא היתה נתפסת. “זו אולי דווקא הסיבה שהן נתפסו, אולי אם היו נעזרות ב’טלגראס’ היו ‘נעלמות’ מעיני המשטרה בין מאות הסוחרים הפעילים שם גם ברגעים אלו ממש.”

בינתיים מספר הסוחרים בפעילים ב’טלגראס’ עצמו ממשיך לצמוח והבוקר קפץ כבר למעל 300, ב-4 קבוצות שונות. “יש בערך 310 סוחרים רשומים ו-72 ברשימת הממתינים לאימות,” מציין סילבר.

הכותרת השגויה בוואלה
הכותרת השגויה בוואלה: “הן לא פעלו בטלגראס,” מבהיר עמוס סילבר

דיווח זה מגיע יממה לאחר התגובה הראשונה שנתנה המשטרה לתופעת ‘טלגראס’. בניגוד לכותרות בערוץ 2 וב’וואלה’, נראה הדבר דווקא כהמשך הכשלון של המשטרה לעצור את הסחר המקוון, הנעזר בטכנולוגיה מתקדמת ושיטות הסוואה שונות.

מהמשטרה נמסר כי “ניסיונות להסוות עסקאות סמים גם באמצעות תוכנת הצפנה מתקדמות לא צלחו, כמו במקרה זה” וכי היא “פועלת כל העת ובכל המישורים לסיכול ולמניעת עבירות, ולמעצרם של חשודים המפיצים סמים מסוכנים”.

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט