לאחר ביקורת פתע: נעצרה פעילות הקנאביס בבית מרקחת “המרקחה”

צו לעצירת הפעילות בתחום הקנאביס הוצא לאחד מבתי המרקחת הפעילים ביותר בענף בישראל: בית מרקחת 'המרקחה' בנתניה. ביקורת פתע גילתה ליקויים כגון החזקת כמות גבוהה יותר של קנאביס מהמותר ברישיון.

ביקורת פתע שערכה השבוע (ה’) הרוקחת המחוזית של אזור המרכז מגר’ אתי שטרן בבית המרקחת ‘המרקחה‘ בנתניה (לשעבר “רצפט”), העלתה ליקויים שבגינם תיעצר פעילות הקנאביס במקום למשך תקופה ארוכה, כך נודע למגזין קנאביס.

בין הליקויים שעלו בביקורת: החזקת כמות קנאביס רפואי גבוהה יותר מהמותר ברישיון ואי-סדרים ברישום. ככל הנראה ישנם ליקויים נוספים, אך אלו טרם נחשפו. לדברי החברה לא מדובר בנוהל שאוסר על שילוח קנאביס למטופלים חדשים, בניגוד למה שהוערך בתחילה.

‘המרקחה’, בבעלות גיא פורת, הוא אחד מ-5 בתי המרקחת הפעילים ביותר בתחום הקנאביס בארץ היום, וכזה שהרוויח המון מכניסתו לענף החדש כמו רבים מבתי המרקחת שנכנסו לפעילות זו וזכו לעדנה כלכלית עצומה.

בית מרקחת המרקחה
בית מרקחת “המרקחה”, נתניה (צילום: Google Street View)

בהתאם, משמעות עצירת פעילות הקנאביס עבור אחד מבתי המרקחת הפופולריים והמצליחים ביותר בתחום זה בישראל, היא אובדן עצום של הכנסות ורווחים שיכולים להגיע אף עד מיליוני שקלים לאורך תקופה של כמה חודשים.

חלקם מעידים שהיו ממש לפני סגירה או נאנקו תחת עול התשלומים, ושהקנאביס הביא להם להכנסות-שיא שלא ראו כמותן מעולם. חלקם אף עוצבו מחדש כחנות קנאביס לכל דבר, כולל באנגים וניירות גלגול על המדפים.

עצירת פעילות הקנאביס של ‘המרקחה’ בנתניה דומה כאמור לעונש שהוטל לפני כחצי שנה גם על בית מרקחת ‘ביו מקס פארם‘ בחולון, וכן חצי שנה קודם על בית מרקחת ‘אי.אפ.ג’י פארם‘ בפתח תקווה. עוד השנה נסגרה גם הפעילות של בית מרקחת פינצ’י ברמת גן.

בשלושה מהמקרים מדובר בבתי המרקחת החזקים ביותר בתחום הקנאביס ומסתמן שמדי כחצי שנה מדווח על עצירה כזו. הפעם, מכיוון שאזהרות בעניין זה כבר הועברו לרוקחים לאחר המקרים הקודמים, ייתכן שמשך עצירת הפעילות יהיה ארוך יותר.

מבית המרקחת ‘המרקחה’ נמסר בתגובה כי “בית המרקחת משרת נאמנה מטופלים מעל לעשור ללא רבב ומקפיד לעבוד על פי חוק”. למטופלים נשלחה הבוקר הודעה לפיה “בשל אילוצים טכניים בית המרקחת אינו מנפק קנאביס כרגע. מקווים לראותכם במהרה. נעדכן בהמשך”.

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר