מגלגל...

נעצרה אספקת הקנאביס לאסירים בכל הארץ בעקבות תקלה בשב”ס

אסיר בכלא צלמון הגיש הבוקר עתירה נגד שירות בתי הסוהר בעקבות עצירת אספקת הקנאביס הרפואי לאסירים במשך יותר משבוע. משב"ס נמסר כי מדובר בתקלה טכנית שאמורה להיפתר בימים הקרובים

מזה יותר משבוע שאסירים בעלי רישיונות לשימוש בקנאביס רפואי, ככל הנראה בכל בתי הסוהר במדינה, לא מקבלים אספקה של הטיפול הרפואי בקנאביס, כך נודע למגזין קנאביס.

אחד האסירים, א’ (32), השוהה בבית הסוהר צלמון עקב עבירות סמים, הגיש הבוקר (ד’) עתירה לביהמ”ש בדרישה להורות לשב”ס להשיב את אספקת הקנאביס הרפואי לסדרה.

העתירה הוגשה לאחר שפנייה של עורכי דינו של א’, עו”ד נדב גרינולד ועו”ד לוטן איפ, נענתה בתשובה לקונית לפיה “יש בעיה עם הספקת טיפול לקנאביס רפואי” וזאת מבלי לפרט מה הגורם לבעיה ומתי היא צפויה להיפתר.

כלא צלמון (צילום: משה שי, פלאש90)
כלא צלמון (צילום: משה שי, פלאש90)

“החלטת גורמי הרפואה בבית הסוהר ‘צלמון’ למנוע מהעותר מלקבל את הטיפול הרפואי בהתאם לרשיון שהציג לוקה בחוסר סבירות קיצוני המצדיק את התערבות בית המשפט הנכבד, קל וחומר כאשר הטיפול הרפואי הדרוש מצוי בידי משפחתו של העותר כך שביכולתם למנוע ממנו סבל מיותר, אך החלטה בלתי סבירה של שב”ס מונעת זאת מהם,” כתב עו”ד גרינולד בעתירה.

לדבריו, “שירות בתי הסוהר כבר התמודד בעבר בהצלחה עם אסירים המקבלים על פי מרשם קנאביס רפואי, המוגדר כסם מסוכן על פי פקודת הסמים המסוכנים. יחד עם זאת קיימת רשימה ארוכה של חומרים הנחשבים
לחומרים ממכרים הניתנים לאסירים הנתונים במשמורת שב”ס בהתאם לצורך רפואי.”

למגזין קנאביס נמסר משב”ס בתגובה כי התקלה היא אכן כלל-ארצית ולא נקודתית לאסיר זה או אחר, וכי היא נובעת מתקלה טכנית שאמורה להיפתר בימים הקרובים: “הזנת תקציב 2021 יצרה פער נקודתי אשר מטופל ויתוקן בימים הקרובים,” נמסר.

כזכור, לאחרונה הודיע שב”ס על שתי חברות קנאביס רפואי שזכו במכרז שפרטיו נחשפו לראשונה במגזין קנאביס. חברת טוגדר (Together) בהובלת מפכ”ל המשטרה לשעבר רנ”צ בדימוס יוחנן דנינו, נבחרה כספקית העיקרית עם נתח של 60%, כשאת שאר 40% תשווק חברת יוניבו בהובלת רה”מ לשעבר אהוד אולמרט.

על פי פרטי המכרז (PDF) החברות שזכו יספקו שמן קנאביס בלבד לבית המרקחת המרכזי של שב”ס הממוקם ברמלה, כשכל העלויות, כולל עלויות ההובלה, תהיינה על חשבון החברות. החברות יספקו לשב”ס 2,255 בקבוקי שמן קנאביס, בעיקר (1,950) מקטגוריה T20/C4 וכ-300 נוספים מהקטגוריות הנמוכות יותר.

נכון להיום המחיר של שמן קנאביס בקטגוריה T20/C4 בבתי המרקחת עומד על ממוצע של בין 240 ש”ח ל-300 ש”ח. אם זה יהיה המחיר גם לשב”ס מדובר על סכום של מעל חצי מיליון ש”ח בשנה, לא כולל הוצאות שינוע וכיוצ”ב.

לגבי תפרחות קנאביס, להן זכאי גם א’ שהגיש את העתירה, ישנה מדיניות לא ברורה בשב”ס כשלעתים מאושר למטופלים להשתמש בתפרחות ולעתים לא.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר