נסיך סעודי נעצר עם 2 טון מ"הסם של דאעש"

לבנון: נסיך סעודי שנחת עם מטוסו הפרטי בשדה התעופה בביירות, לבנון, נעצר יחד עם עוד ארבעה מלווים על ידי כוחות האבטחה של השדה, לאחר שברשותם נמצאו 40 חבילות שהכילו קפסולות 'קפטגון' וקוקאין במשקל כולל של 2 טון.

עבד אלמוחסין בין וואליד בין עבדול עזיז אלסאוד - נסיך סעודיה
הנסיך הסעודי עבד אלמוחסין בין וואליד בין עבדול עזיז אלסאוד

עבד אלמוחסין בין וואליד בין עבדול עזיז אלסאוד, נסיך ממשפחת המלוכה הסעודית, נעצר בשדה התעופה בביירות יחד עם ארבעה מלווים, לאחר שברשותם נתגלו 40 ארגזים שהכילו גלולות 'קפטגון' וקוקאין במשקל כולל של 2 טון, כך על פי הדיווח.

'קפטגון' היא תרופה מסונתזת אשר שווקה במשך למעלה מעשרים שנה כאלטרנטיבה מתונה לשימוש בקרב מכורים לאמפטמינים וכטיפול עבור הסובלים מהפרעות קשב וריכוז. השיווק של 'קפטגון' הופסק בעקבות דיווחים על נזקים שונים וכן פוטנציאל התמכרות גבוה.

במהרה היא מצאה את דרכה אל השוק השחור ואל כיסיהם של לוחמי דאע"ש – עבורם הסם מהווה ממריץ במלחמה למען האיסלאם.

קפטגון - הסם שמתדלק את לוחמי דאע"ש
קפטגון: הסם שמתדלק את לוחמי דאע"ש

2 טון של גלולות קפטגון

על פי הדיווח הבחינו מאבטחים בשדה התעופה הבין לאומי בביירות בכמות גדולה של ארגזים סגורים שהמתינו להעמסה למטוס, שהיה מיועד לצאת בדרכו חזרה אל ערב הסעודית.

כוחות אבטחה בשדה תעופה פושטים על מטוס מלא סמים מוברחים
המטוס הפרטי של עבד אלמוחסין בין וואליד בין עבדול עזיז אלסאוד | צילום: רויטרס

הארגזים עוררו את חשדם של המאבטחים שערכו סיור שגרתי במקום, ולאחר שפתחו אחד מהם וגילו כי הוא מלא בגלולות של סם שזוהה לאחר מכן בתור 'קפטגון', עוכבו כל חמשת הנוסעים במקום עד להגעת רשויות המכס ולאחר מכן נלקחו לחקירה. על פי רשת הטלויזיה הלבנונית 'אל מיידין' (Al Mayadeen), כל הסמים שנתפסו על המטוס הוחרמו.

מקור ברשות האבטחה של שדה התעופה מסר כי זוהי ההברחה הגדולה ביותר שנתפסה אי פעם בשדה התעופה הבין לאומי בביירות.

ארגזים סגורים מלאים בגלולות סם מסוג קפטגון
הארגזים שנתפסו על המטוס – מלאים בגלולות קפטגון

בערב הסעודית נאכפים חוקי סמים נוקשים ביותר, והעונש על הפרתם עלול להגיע אפילו למוות, אך נראה שבני משפחת המלוכה נמצאים כרגיל מעל החוק.

צרות של נסיכים סעודים

בחודש שעבר נעצר נסיך סעודי נוסף באחוזתו בלוס אנג'לס, לאחר שעל פי החשדות הטריד מינית שלוש עובדות בצוות האחוזה, הזמין נערות ליווי רבות וערך מסיבת קוקאין פרועה. ההאשמות נגדו בוטלו על ידי התובע המחוזי של לוס אנג'לס אך הוא נאלץ לעזוב את שטח ארה"ב.

לפני שנתיים הואשמה נסיכה מבית המלוכה הסעודי בכליאתה של אישה ממוצא קנייתי והפיכתה לשפחה בביתה שבקליפורניה. לאחר שהיא נכלאה, התערב בית המלוכה והביא לשחרורה בערבות של 5 מיליון דולר.

ראו עוד:
צפו: כך נראים שדות הקנאביס של לבנון
בכירים בממשלת איראן קוראים ללגליזציה
מצרים: בריטי בן 74 נידון לעונש מוות בגלל חשיש


ערוץ קנדוק ערוץ פיס נטורלס
ערוץ פיס נטורלס
ערוץ קנדוק

חדשות
Back to top button
שינוי גודל פונט