‘נסיך הגראס’ חופשי: מארק אמרי שוחרר מהכלא

מארק אמרי, אחד מפעילי הלגליזציה המפורסמים בעולם המכונה “נסיך הגראס”, שוחרר מהכלא אחרי 5 שנות מאסר ומתכנן לחזור ולפעול במרץ לביטול חוקי האיסור כנגד קנאביס. “זה לא מגניב, אבל אנחנו צריכים להתאגד, לפעול באופן פוליטי ולהצביע בבחירות בעד הפסקת הרדיפה,” אמר בהודעה לעיתונות.

כמעט 5 שנים מאז נעצר ונכלא על ידי רשויות הממשל הפדרלי האמריקני, שוחרר השבוע מארק אמרי, “נסיך הגראס”, בחזרה לקנדה ועמד בגאון כאדם חופשי אל מול מאות תומכים ומעריצים שהגיעו לקבל את פניו. “נחתי בכלא במשך 4 שנים וחצי וזה מספיק,” אמר במסיבת עיתונאים שאירגנה אשתו ג’ודי לכבוד שחרורו ממאסר. “הזמן בכלא היה מרגיע מספיק ואני לא צריך לצאת לחופש.”

צפו בדיווח:

אמרי, מהפעילים הבולטים ביותר למען לגליזציה ומי שעמד בראש מפלגת המריחואנה הקנדית והיה אף המו”ל של אחד ממגזיני הקנאביס הגדולים בעולם – “Cannabis Culture”, החל בשנת 1994 למכור זרעי קנאביס באינטרנט במטרה לממן את פעילויות הלגליזציה השונות אותן קידם. בשנת 2010 הוא נעצר על ידי המשטרה הקנדית, הוסגר לארה”ב והואשם בכך שמכר מיליוני זרעי מריחואנה ברחבי העולם באמצעות האינטרנט, כאשר 75% אחוזים מהמכירות נשלחו לארה”ב. במשפט נגזרו עליו 5 שנות מאסר בפועל אותן סיים לרצות השבוע.

“נעצרתי כבר 28 פעמים בגין התנגדות אזרחית למען המריחואנה ונכלאתי כבר 23 פעמים,” אמר אמרי במסיבת העיתונאים והדגיש כי בכוונתו להמשיך את הפעילות למען שחרור הצמח. “ייתכן והמאסר האחרון לא יהיה האחרון, במידה ואצטרך להמשיך להוכיח את הנקודה,” הוסיף. “מאז ומתמיד מטרתי היתה להתגבר על הממשל הקנדי ועל ממשלות העולם ולהיפטר מהאיסור ההרסני הזה שנמשך כבר 45 שנים בקנדה.”

צפו בדברים שאמר אמרי אתמול במסיבת העיתונאים:

אמרי ואשתו ג’ודי פועלים כעת לקידום אג’נדה פוליטית וקוראים לתומכים להתגייס למאבק ולהצביע בבחירות בעד המפלגה הליברלית התומכת בלגליזציה של קנאביס. “יש שתי דרכים להיפטר מהממשל הנוכחי,” אמרה ג’ודי אמרי במסיבת העיתונאים, “דרך הפיכה אלימה, שאיננו מתכוונים לקחת בה חלק כי אנחנו פועלים בדרכי שלום, או דרך פעילות פוליטית ביום הבחירות. הממשל הנוכחי הרס לא רק את חיינו שלנו אלא את חייהם של רבים בכל רחבי הארץ. קנדה סובלת מהממשל השמרני ואנחנו רוצים תיקון עבור מיליוני אזרחים.”

מארק אמרי
מעשן ג’וינט מחוץ לתחנת המשטרה (2009)

אמרי, שלא עישן קנאביס מאז שנעצר בחודש מאי 2010, סירב להצעות לעשן במסיבת העיתונאים ורק הדגיש את הצורך שבהשתתפות במשחק הפוליטי. “אני יודע שזה כנראה הדבר הכי פחות מגניב להגיד, במיוחד לקהל הצעיר, אבל עבור משפחותינו וחברינו אנחנו מוכרחים להירשם ולהצביע בבחירות 2015.”

כעת מתכוונים בני הזוג אמרי לצאת לסיבוב הסברה בכ-30 ערים ברחבי קנדה לקראת הבחירות בשנה הבאה. על פי הדיווח הוא וג’ודי מתכוונים גם לבקר בספרד, בפורטוגל, באירלנד ובמדינות נוספות באירופה כדי להיפגש ולשוחח עם נציגים שונים בנוגע למדיניות הקנאביס.

השר הקנדי לבטחון פנים, סטיבן בלייני, הגיב להודעתו של אמרי ואמר כי “בזמן שהליברלים רוצים להקל על הילדים את הגישה למריחואנה, הקנדים יכולים לסמוך על הממשלה שתקדם מדיניות שתמנע את הגישה לסמים ותשמור על משפחותינו בריאות.”

ראו עוד: בקנדה חוששים: הלגליזציה בוושינגטון תפגע בעסקי הקנאביס

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט