מגלגל...

נמצא צמח הקנאביס הגבוה בעולם, ועוד 4 שיאי גינס בתחום הקנאביס

חברה מקליפורניה הגישה לועדת ספר השיאים של גינס ראיות למה שהוא כנראה צמח הקנאביס הגבוה בעולם - 7.34 מטרים. לכבוד המאורע אספנו 4 שיאי גינס נוספים בתחום הקנאביס

בחברת ההמפ האמריקאית הותיקה Hemp Traders סבורים כי גידלו את צמח הקנאביס הגבוה ביותר שתועד בהיסטוריה, שגדל בגידול חוץ בקליפורניה. הוא נקצר לפני פחות משבועיים, ב-10.9, לאחר שהגיע לגובה מדהים של 7.34 מטרים, שהם בערך כמו הגובה של בניין מגורים בעל 3 קומות.

צמח הקנאביס הגבוה בעולם
צמח ההמפ הגבוה בעולם, בדרך לספר השיאים של גינס

החברה הצהירה כי הגישה לאחרונה לועדה הרשמית של ספר השיאים העולמי של גינס את ההוכחות הנחוצות לגובהו של הצמח, וממתינה כעת להחלטת הועדה.

קוראי מגזין קנאביס הותיקים זוכרים שבעבר דווח על צמחי קנאביס באוסטרליה שהגיעו לגובה דומה, אך מכיוון שמדובר היה במקרה ההוא בגידול בלתי חוקי, לא נערכו מדידות רשמיות לקביעת שיא, ולמען האמת המגדל האוסטרלי מצא את עצמו בסופו של דבר בכלא.

צמח הקנאביס הגבוה בעולם
צמח ההמפ הגבוה בעולם, קליפורניה, ספטמבר 2021

ועדת השיאים של גינס מעולם לא קבעה בעבר שיא עולם עבור צמח הקנאביס הגבוה ביותר, אך מעניין לציין כי ישנם כמה שיאי גינס שכן קשורים בקנאביס:

הצמח המבוית הראשון בהיסטוריה: בשנת 2003 ועדת השיאים של גינס קבעה כי ישנן ראיות היסטוריות שמוכיחות כי בסין גידלו את צמח הקנאביס והפיקו ממנו בדים כבר לפני 6,000 שנים לכל הפחות, מה שהופך אותו לצמח הראשון בהיסטוריה שבני אדם בייתו וגידלו באופן המוני עבור הפקת בדים ותרופות.

פסק הדין המהיר ביותר שניתן על ידי חבר מושבעים: בשנת 2004, הפרקליטות במדינת ניו-זילנד הגישה כתב אישום בגין גידול קנאביס כנגד תושב המדינה בשם ניקולס מקאליסטר. התביעה האשימה את ניקולס בגידול של 23 צמחי קנאביס שנתפסו בחצר ביתו, וביקשה מחבר המושבעים להרשיע אותו בהתאם בגידול קנאביס. ניקולס טען להגנתו כי הוא לא התגורר בדירה בזמן האחרון אלא השכיר אותה לחברים, ולא ידע דבר על צמחי הקנאביס שגדלים בגינה. עם זאת, ניקולס לא ידע להסביר מדוע הוא ניסה לברוח ולהתחבא מהמשטרה, פרט שהתביעה ציפתה שיגרום לחבר המושבעים למצוא אותו אשם.

גם זה בטח יעניין אותך

לאחר שהתביעה וההגנה סיימו את טיעוני הסיכום שלהן, השופט הורה לחבר המושבעים לצאת מאולם בית המשפט ולעבור לחדר נפרד, שבו הם אמורים לדון ביניהם האם הנאשם אשם במיוחס לו או לא, עד שיגיעו להחלטה בפה אחד. מכיוון שהרשעה במשפט עם חבר מושבעים דורשת הסכמה גורפת של כל אחד מהמושבעים, הדיונים האלו נוטים להימשך ימים רבים, ולעיתים אף שבועות ארוכים. במקרה הזה, לחבר המושבעים לקח בדיוק 60 שניות להגיע להחלטה שהוסכמה על כולם – לא אשם.

המושבעים יצאו מאולם בית המשפט לדון בהחלטתם בשעה 15:28, וחזרו חזרה פנימה בשעה 15:29 לאחר שקיבלו החלטה בפה אחד לפיה ניקולס מקאליסטר איננו אשם בגידול קנאביס. מבחינה טכנית, בלתי אפשרי שחברי המושבעים הספיקו אפילו ללכת לחדר הדיונים ולהתיישב בכסאות שלהם בפרק הזמן הזה. עד היום לא ידוע האם המושבעים החליטו לזכות את ניקולס מסיבות של תמיכה בלגליזציה והתנגדות להפללת מגדלי קנאביס, או פשוט משום שלדעתם התביעה לא הוכיחה את אשמתו מעבר לספק סביר, אך השיא שנקבע באותו היום עבור דיון המושבעים המהיר ביותר בהיסטוריה עדיין לא נשבר עד היום.

צמח הקנאביס הגבוה בעולם
צמח ההמפ גבוה בעולם לאחר קציר, קליפורניה 2021

תפיסת הסמים הגדולה בהיסטוריה: ב-9 ליוני 2008, כוחות צבא ומשטרה אפגניים בסיוע כוחות נאט”ו של האו”ם פשטו על מתחם של מבריחי חשיש באפגניסטן ותפסו מצבור עצום של כ-261 טון חשיש מוכן להברחה. האו”ם העריך את שווי החשיש שנתפס בכ-400 מיליון דולר, ועד היום מדובר בכמות הגדולה ביותר של סמים שנתפסה אי פעם במקום אחד. מצבור החשיש שנתפס הושמד בדרך יצירתית למדי – הופצץ מהאוויר על ידי מטוסי קרב של חיל האוויר הבריטי.

המדינה שמגדלת הכי הרבה קנאביס: אם חשבתם שתפיסה של 261 טון היא מרשימה, הרי שלפי שיא נוסף בספר השיאים של גינס, מדובר רק בטיפה בים הקנאביס שגדל באפגניסטן. בשנת 2010 קבעה הועדה של גינס, בהתבסס על נתוני האו”ם, כי אפגניסטן היא המדינה בה מגדלים הכי הרבה קנאביס בעולם – כ-3,500 טונות מדי שנה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר