ניצול שואה בן 83 מתחנן לקנאביס: "ניסיתי כבר הכל"

סבא בן 83, ניצול שואה, מתחנן מול המצלמה שייתנו לו לנסות את הטיפול בקנאביס רפואי להתמודדות עם כאבים, לאחר שכבר קיבל זריקות בגב וטיפול במדבקות המכילות אופיום. "שום דבר לא עוזר, אנא מכם אשרו לי קנאביס," הוא מבקש מהרופאים, שמסרבים.

"סבא לא ישן בלילות. ליטרלי לא ישן," מספר ישי דהרי, שצילם את סבו מתחנן לקבלת קנאביס רפואי, בשיחה עם המגזין. "מצב הרוח שלו ירוד מאוד. אני מוצא אותו יושב באמצע הלילה עם ראש שפוף במיטה והוא יכול לשבת כך שעות. הוא לא מסוגל להגיע לשירותים ולא פעם פשוט מפספס על עצמו במיטה או עושה את צרכיו בבקבוק."

דהרי, תושב ירושלים, צילם את סבו, נחמיה טויטו, הסובל מכאבים קשים ומסורב על ידי רופאי קופ"ח 'מאוחדת' מלקבל המלצה לקנאביס רפואי, למרות שכבר ניסה מגוון תרופות וזריקות נגד כאב, שהובילו אף לאשפוזו.

"אנא מכם, אשרו לי קנאביס רפואי, לפחות לניסיון, בדיוק כפי שניסיתי תרופות אחרות," קורא נחמיה בסרטון ומתחנן לעזרה.

"כואב לי בגב מלמעלה עד למטה, הייתי כבר מספר פעמים אצל רופא אורטופד שאמר שאין מה לעשות," הוא מספר. "אמרו לי שמאוחר מדי בשביל ניתוח, שבגלל גיל ומצב בריאותי אי אפשר לעשות ניתוח".

הנכד, ישי, מספר כי "פנינו בחודש ינואר למרפאת כאב, התעקשתי לקבל תורים ואחרי 6 חודשים הצלחנו לקבל תור. זו היתה הפעם הראשונה שפגשנו רופא במרפאת כאב."

"הרופא נתן לי כדורים נגד כאב," מספר נחמיה, "אבל בקופת חולים אמרו שאין את הכדורים האלה ונתנו במקומם כדורים אחרים. הכדורים האלה גרמו לי להקאות עד שהגעתי לאשפוז בבית חולים."

כשדרש קנאביס רפואי סירבו הרופאים לאשר לו טיפול זה, ונתנו לו במקום זה מדבקות המכילות אופיום.

"אני משתמש במדבקות ובגללן מתקלח רק פעם בשבוע כשאני מחליף אותן," הוא מסביר. "המדבקות לא עוזרות לי, אין להן השפעה."

"על פי מה שידוע לי הקנאביס הוא רפואי, אני מאמין שזה יעזור לי, לפחות כניסיון כמו שניסיתי תרופות אחרות," סיכם.

מקופת חולים 'מאוחדת', שרופאיה מסרבים להמליץ על קנאביס רפואי עבור נחמיה בן ה-83, טרם נמסרה תגובה לפנייתנו. היא תפורסם כאן אם וכאשר תתקבל.

קנאביס כבר נמצא ככזה שתורם מאוד למגוון בעיות בריאותיות מהן סובלים קשישים, שרבים מהם מעידים על שיפור בחייהם לאחר קבלת הטיפול (צפו כאן).

במשך תקופה התנהל בקיבוץ נען פרויקט של טיפול בקנאביס בקשישים וניצולי שואה, אך הוא הופסק בהחלטת משרד הבריאות למרות תוצאות מצוינות (צפו כאן).

ראו גם:
האנשים שיעזרו לכם לקבל רישיון קנאביס רפואי
5 דברים לדעת על קנאביס בגיל השלישי

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט