מגלגל...

“ניפגש בפריימריז”: תומכי קנאביס מתפקדים לליכוד כדי להשפיע על ארדן

סוס טרויאני: בעקבות דחיית הצעת החוק לאי הפללה החלו תומכי קנאביס בהובלתו של שלומי סנדק להתפקד לליכוד כדי להשפיע על השר ארדן להסיר התנגדותו בעזרת לחץ פוליטי. “בפריימריז נזכור מי היה בעד ומי נגד,” הם אומרים.

https://www.facebook.com/shlomissendak/videos/551678705040101/

דחיית הצעת החוק החדשה לאי הפללה בשבוע נוסף נועדה לאפשר ליוזמת החוק ח”כ שָׁרֵן הַשְׂכֵּל ולציבור התומכים לנסות ולשנות את עמדתו של השר לבטחון פנים גלעד ארדן, שמתעקש להמשיך להתנגד לכל הקלה.

אחרי שדף הפייסבוק שלו נשטף בתגובות, ובהמשך להפגנה מול ביתו שמתארגנת בימים אלו, מתאספים כעת תומכי הקנאביס כדי לגעת לארדן גם בעצב שהכי רגיש לו – הפריימריז במפלגת הליכוד.

ח"כ שרן השכל והשר לבטחון פנים גלעד ארדן
השר ארדן נגד הצעת החוק של ח”כ שָׁרֵן הַשְׂכֵּל

לאחרונה החלו פעילי לגליזציה בראשותו של ותיק הפעילים שלומי סנדק להתאסף יחד כדי לקיים התפקדות מרוכזת לליכוד במטרה להשפיע מבפנים על קבלת ההחלטות, בין השאר של ארדן.

שלומי סנדק
שלומי סנדק, ותיק הפעילים, המוביל את המהלך

בשבועות האחרונים אף נפתחה קבוצת פייסבוק חדשה בשם “צובעים את הליכוד בירוק” שנועדה לאגד את המתפקדים ובה כבר למעלה מ-200 פעילים. הקבוצה הודיעה כי תתאגד מאחורי ח”כ שרן השכל, יוזמת הצעת החוק לאי הפללה.

“ניפגש בפריימריז”

בשונה מהפגנות המחאה שמטרתן להביא לשינוי חקיקה בעזרת לחץ ציבורי, שיטת ההתפקדות היא כלי פוליטי חזק מאוד אותו רותמים כדי לבצע שינויים בערוצים המקובלים – כלומר לקדם מועמדים תומכי לגליזציה בתוך המפלגה – ובעיקר ללחוץ על המתנגדים לתקן את דרכם.

לדבריו של סנדק מטרת הקבוצה היא לאסוף לפחות 1000 חברים שיסכימו להשתתף בתהלוכה במסגרתה יצעדו החברים לעבר מצודת זאב (סניף ‘הליכוד’ המרכזי) ויבצעו התפקדות קבוצתית למפלגה.

“התפקדות מרוכזת למפלגת השלטון היא כלי יעיל להשגת המטרות – בתנאי שנגייס מספיק תמיכה ומשתתפים בצעדה,” סיכם. “עשרות תומכים כבר התפקדו בשבועות האחרונים באופן עצמאי וחלקם חברו לקבוצות אחרות בתוך הליכוד כמו ‘הליברלים בליכוד‘ ו’הליכודניקים החדשים‘. ניפגש בפריימריז.”

הליכודניקים בעד

יו”ר ‘הליברלים בליכוד’ אמיר ויטמן פירסם גם הוא אמש וידאו בתמיכה בהצעת החוק שעל הפרק, וכן שלח מכתב אישי לשר: “בכל מקום בעולם מדיניות היובש אינה מביאה תועלת לציבור אלא רק יוצרת פשע ואלימות ולבסוף אפילו לא מקטינה את השימוש,” כתב.

“בשמי ובשם אלפי מתפקדי ליכוד מפורום דרור, הליברלים בליכוד, עולי צרפת בליכוד, פורום לגליזציה בליכוד וכל מי שתומך בחברה חירותית, אני מבקש ממך לשקול בחיוב תמיכה בהצעת הפשרה שגיבשה חברת הכסת שרן השכל.”

https://www.facebook.com/likudliberal/videos/530435250494643/

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר