ניסנקורן צופה לגליזציה תוך שנה וחושף: “בני לוקח קנאביס”

"צריכה להיות לגליזציה בישראל עד סוף שנת 2021, גם אם נצא לבחירות", אומר שר המשפטים בריאיון לגיא לרר ב'צינור', וחושף כי בנו צורך קנאביס רפואי שמסייע לו להתמודדות עם אוטיזם.

שר המשפטים אבי ניסנקורן חושף כי בנו מטופל בקנאביס רפואי עקב אוטיזם. את הדברים אמר בריאיון לגיא לרר ששודר הערב (ב’) בתכנית ‘הצינור’ בערוץ 13.

ניסנקורן הבטיח כזכור במסיבת עיתונאים בשבוע שעבר כי בתוך כ-9 חודשים יוסדר שוק קנאביס חוקי בישראל (“לגליזציה”), זאת בתום 4 חודשי דיונים בצוות בינמשרדי מיוחד שהגיש את המלצותיו לשר.

בריאיון הוא מעריך שתהיה לגליזציה בישראל עד סוף שנת 2021 גם במקרה של בחירות באמצע, חושף כיצד קנאביס מסייע לבנו האוטיסט בהתמודדות עם התקפי אפילפסיה, ומעיד כי זה סייע לו להבין את נושא הקנאביס.

“לגליזציה – עד סוף 2021”

“עד סוף שנת 2021 צריכה להיות לגליזציה בישראל,” אמר ניסנקורן בריאיון. “יש שימוש נרחב מאוד, ולגליזציה תעזור גם למנוע מגורמים פליליים ועבריניים לשלוט במטריה הזאת, תעזור בהסברה נכונה למנוע מבני נוער מלהשתמש, ולטיפול בהתמכרויות. המתווה הזה יכול לייצר תופעה טובה בישראל”.

“תזכיר חוק יצא השבוע במטרה שהממשלה תאשר את זה ויש הסכמה רחבה בכנסת לגבי התהליך הזה,” הוסיף.

גם זה בטח יעניין אותך
אבי ניסנקורן (צילום: יניב נדב, דוברות הכנסת)
“לגליזציה עד סוף 2021” – שר המשפטים אבי ניסנקורן (צילום: יניב נדב, דוברות הכנסת)

מה יקרה אם נצא לבחירות?

“גם אם נגיע לבחירות, הכנסת יכולה להחליט שהיא ממשיכה את החקיקה גם בתקופה הזאת,” אמר. “גם ראש הממשלה וגם ראש הממשלה החליפי אמרו עוד ב(חודש) יוני שהם תומכים בלגליזציה ואי הפללה, אני חושב שהתהליך יתקדם, זה בלתי הפיך וגם יכניס כסף למדינה, אנחנו מלבינים שוק שחור ענק. זה פוטנציאל של מיליונים. יהיו חנויות מורשות בלבד, שיפתחו לתחרות, יהיו הרבה מתחרים, זה דבר בריא”.

“הבן שלי לוקח קנאביס רפואי וזה עוזר לו”

“הבן שלי לוקח קנאביס רפואי וזה באמת עוזר לו, בנושא של פרכוסים זה עוזר לו. זה כן העלה את השיח אצלי, בנפשי. כמעט תמיד זה ככה, זה צריך לגעת אישית, אדם הוא פני עולמו, אבל גם צריך לחשוב מה הציבור רוצה וצריך ואני חושב שזה דבר נכון. זה יועיל בהפחתת המחיר, בנגישות, וייתן מזור לאנשים שצריכים את זה.”

ניסנקורן ואשתו אנדריאה, רופאה נוירולוגית, מגדלים שני ילדים. הקטן שבהם, רון (19), מתמודד עם אפילפסיה קשה, פיגור ואוטיזם. כבר בזמן שכיהן כיו”ר ההסתדרות קידם ניסנקורן את החוק המחייב גופים ציבוריים להעסיק לפחות חמישה אחוזים עובדים עם מוגבלויות. “לצערי רון לא יוכל להשתלב במסגרת חמשת האחוזים האלה”, אמר ניסנקורן בראיון שנתן לפני כמה שנים ל”ידיעות אחרונות”. “הוא ממש תלוי היום בסביבה. הוא מצריך טיפול שוטף והשגחה שוטפת, ובגלל כל הנושא של האפילפסיה צריך להיות לידו. כרגע הוא לא בסטטוס שאני רואה אותו משתלב במקום עבודה לאור היכולות שלו”.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר