ניסה למסטל את זיקית המחמד שלו – וזומן לבית משפט

גולש פירסם בדף הפייסבוק שלו סרטון וידאו קצר בו הוא נראה נושף עשן קנאביס אל תוך פיה של זיקית המחמד שלו בנסיון "למסטל" אותה. גולשים שצפו בוידאו הגישו תלונה כנגדו, אך במשפט הוא יצא זכאי. "זו התנהגות ילדותית, אבל לא בלתי חוקית," קבע השופט.

ברוס בלאנט, תושב שיקגו בן 40, פירסם סרטון וידאו בפייסבוק בו הוא נראה משתעשע עם זיקית המחמד שלו, בינה (Binna), ומנסה לגרום לה לשאוף עשן קנאביס.

צפו:

תוך ימים ספורים צפו בסרטון למעלה מחצי מיליון איש, ביניהם גם נציגים של ארגון PETA הפועל למען הגנה על בעלי חיים. אחדים מהם הזדעזעו ממעשיו של בלאנט ומיהרו להלשין לרשויות ולהגיש תלונה רשמית כנגדו בגין התעללות בבעלי חיים.

ברוס בלאנט
ברוס בלאנט: "אני אוהב בעלי חיים. נשפתי עליה קנאביס כי זה מרגיע אותה"

"עשן המריחואנה שננשף על בינה עלול לגרום לה להשפעות קשות, החל מרוגע קל ועד שבץ מוחי," טענה ד"ר סטפני הורטון, חברת הארגון.

מנגד טען בלאנט בראיון ל'שיקגו טריביון' כי מעשיו לא גרמו כלל לנזק ובמשפט אמר כי הוא נשף את עשן הקנאביס לפיה של הזיקית בגלל ששם לב שזה מרגיע את ההתנהגויות האגרסיביות שלה.

"נשפתי קצת עשן עליה וזה לא גרם לה לשום נזק," הסביר בלאנט, אשר מחזיק בבינה מזה 5 שנים. "ראיתי איך זה משפיע לה על מצב הרוח. זה מרגיע אותה. מעולם לא פגעתי בבעלי חיים, אני אוהב בעלי חיים."

השופט קבע כי לא מדובר בהתעללות בבעלי חיים וכי למרות שמדובר בהתנהגות ילדותית לדבריו, לא מדובר במעשה פלילי.

ראו עוד:
לטאות, שטיפת קיבה והומלסים – הרשות למלחמה בסמים נפלה על הראש
חמש עובדות משעשעות על קנאביס ובעלי חיים
האם קנאביס רפואי מתאים גם לבעלי-חיים?

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט