ניסה למכור מריחואנה מזוייפת ונשפט ל-9 חודשי מאסר

מלטה: סומלי נשפט ל-9 חודשי מאסר בפועל לאחר שניסה למכור מריחואנה לתיירים – למרות שבדיעבד הסתבר כי מדובר במריחואנה מזוייפת.

נור עאלי מוס, סומלי בן 28 המתגורר במלטה, נשפט ל-9 חודשי מאסר בפועל וקנס של 700 יורו לאחר שנתפס כשהוא מנסה למכור מריחואנה מזוייפת ל-5 תיירים מדנמרק.

השופטת טענה כי העובדה שלא היה מדובר כלל בקנאביס אינה רלוונטית למקרה וכי עצם העובדה שהנאשם ניסה למכור “גראס” היא מספיקה בכדי להאשימו בסחר בסמים.

על פי הדיווח ב-‘Times of Malta‘, שוטרים שהגיעו לפארק ציבורי בעיר ‘גזירה’ שבצפון-מזרח מלטה, בעקבות מידע שנתקבל בתחנה על אדם הסוחר במריחואנה באזור, זיהו את מוס כשהוא משוחח עם חבורת התיירים מדנמרק. כשנשאלו התיירים מדוע שוחחו עמו הודו כי הוא הציע להם לרכוש מריחואנה.

על אף שערכו חיפוש יסודי על גופו ובכיסיו של מוס, לא הצליחו השוטרים למצוא סימנים לקנאביס. רק כעבור מספר דקות זיהו ניילון נצמד ובתוכו מה שנראה היה כמו מריחואנה.

להפתעתם של השוטרים, בבדיקה שנערכה במעבדה לאחר המעצר נמצא כי אין מדובר במריחואנה או בכל סם אחר. במקביל הכחיש מוס כי הציע גראס לתיירים וטען – דרך מתורגמן – כי הוא כלל לא מדבר אנגלית.

בסיום המשפט אמרה השופטת כי “גראס” היא מילה בסיסית ואימצה את גירסת התיירים הדנים שהעידו כי אכן מוס הציע להם לרכוש מריחואנה. הוא נמצא אשם ונשפט ל-9 חודשי מאסר ו-700 יורו קנס כאמור.

החוק במלטה, מדינה קטנה המורכבת ממספר איים במרכז הים התיכון ומונה פחות מחצי מיליון תושבים, הוא מחמיר ביותר, וקנאביס נחשב – כמו בישראל – לסם מסוכן בדומה להרואין. שלא כמו בישראל, הכמות הנחשבת להחזקה לשימוש עצמי היא עד 3 גרם בלבד (למול 15 בישראל), והעונשים על מי שיואשם בשימוש עצמי יכולים להגיע מ-1 ועד 10 שנות מאסר. עונשים על סחר יכולים להגיע גם עד למאסר עולם.

ראו עוד: המדינות עם חוקי הקנאביס הקשוחים ביותר בעולם
ראו עוד: אוניה עם 30 טון מריחואנה עלתה באש אל מול חופי מלטה
ראו עוד: קנה חשיש בפייסבוק, קיבל שוקולד פרה

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר